“Franču svīta”, “Argentīniešu dejas” un “Neapoliešu tarantella” Dzintaru koncertzālē

2019-11-26

Šo sestdien, 30. novembrī, Dzintaru koncertzālē dzirkstīs šarms un kaislība! Izcilu solistu ansamblis – flautiste Dita Krenberga, operdziedātāja Marlēna Keine, situminstrumentālists Guntars Freibergs un pianiste Agnese Egliņa – aizvedīs klausītāju muzikālā ceļojumā uz Francijas dienvidiem, saulaino Argentīnu un Vidusjūras apskaloto Neapoli.

Košajā kamermūzikas programmā baudīsim baroka dejas, 20. gadsimta franču mūzikas valdzinājumu, spāņu temperamentu un mūsdienu autoru intelektuālo skaistuma darinājumus.

Koncerta ““Franču svīta”, “Argentīniešu dejas” un “Neapoliešu tarantella”” pirmajā daļā pianiste Agnese Egliņa, kura ar savu enerģiju spēj iedzīvināt jebkuru partitūru, atskaņos cēlsvinīgo un aristokrātiski dejisko Johana Sebastiāna Baha (Johann Sebastian Bach) “Otro franču svītu”, izcilā latviešu romantiķa Jāņa Mediņa klaviermūzikas pērli “Ziedu svētki’’ un Alberto Hinasteras (Alberto Ginastera) “Argentīniešu dejas’’, kurās iedzīvināta argentīniešu dzīves izjūta.

Ditas Krenbergas spožajā flautas spēlē ieskanēsies Fransisa Pulenka (Francis Poulenc) sonāte flautai un klavierēm – brīnišķīgs šā 20. gadsimta franču meistara graciozi plūstošā rokraksta piemērs. Ar spāņu dziesmām un sarsuelām priecēs dziedātāja Marlēna Keine, kura šajā repertuārā sevi ir lieliski apliecinājusi ne reizi vien.

Savukārt viens no latviešu izcilākajiem sitaminstrumentālistiem Guntars Freibergs atskaņos mūsdienu franču komponista Filipa Hurē (Phillippe Hurel) opusu “Tombeau”, kas ir izsmalcināts skaņu veltījums spektrālisma mūzikai, kā arī neatkārtojamo Džona Psatē (John Psathas) ekstātiski žilbinošo deju “Matre’s dance”.

Vēsturiskā Dzintaru Mazā zāle ar 500 skatītāju vietām pēc vairāku gadu rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem tika atklāta 2015. gada maijā, sniedzot iespēju koncertdarbību Dzintaros turpināt visa gada garumā.

Atpakaļ