Dzintaru koncertzālē uzstāsies virtuozais kanādiešu džeza pianists un dziedātājs Maikls Kaešamers ar trio

2020-02-20

5. martā plkst. 19.30 Dzintaru koncertzālē ciklā “Jūrmala Jazz” ar vienīgo koncertu Eiropas tūres ietvaros uzstāsies neskaitāmus apbalvojumus saņēmušais džeza dziedātājs un pianists Maikls Kaešamers ar trio – unikāls talants un spēcīga personība, kura koncerti klausītājiem ir neatkārtojams piedzīvojums.

Maikls Kaešamers (Michael Kaeshammer) ir kanādiešu pianists, dziedātājs, dziesmu autors un producents, kuru neierobežo neviens žanrs vai mūzikas industrijas virziens. Viņš ir sava ceļa gājējs, pats sev iedvesmas mūza un bargākais kritiķis, radot tādu mūziku, kas, pirmām kārtām, stimulētu un apmierinātu viņa paša augstās prasības pret mūziku. Pateicoties viņa gadu gaitā izkoptajam talantam, Maikla radītā mūzika ir melodiski bagāta un klausītājiem viegli uztverama.

Savā 20 gadus ilgstošajā karjerā Maikls ir izpelnījies ne tikai skatītāju mīlestību, bet arī kritiķu atzinību no tādiem prestižiem izdevumiem un interneta portāliem kā The Times Herald, Toronto Star, Downbeat Magazine, holandiešu Blues Magazine, Badische Zeitung un franču Musiczine.

12. albumā „Something New” jeb latviski „Kaut kas jauns” Maikls ir ielicis sava muzikālā ceļojuma skaistākās un skaudrākās atmiņas, izveidojot 10 oriģinālus skaņdarbus, kas ietver ne tikai tādas globālas tēmas kā mīlestība, dzīves jēga, ceļošana un politika, bet arī aicinājis uz sadarbības kolēģus papildus muzikālajai rezonansei vokālajā un instrumentālajā jomā, piemēram, Čaku Līvelu, taustiņinstrumentālistu no amerikāņu rokgrupas The Rolling Stones.

Šogad starptautisku atzinību guvušais Maikls Kaešamers kopā ar pavadošajiem mūziķiem brauc pasaules tūrē, iegriežoties arī Latvijā, lai izrādītu savus talantus un sniegtu klausītājiem vēl nepieredzētu džeza šovu. Daudzpusīgais Kanādas mākslinieks savos koncertos rada intīmu un aicinošu gaisotni, kurā sev interesantu šķautni varēs atrast ikviens klausītājs.

Maikla radītajā mūzikā var dzirdēt gan viņa kaislību pret savu sirdslietu, gan nebijušu muzikālās labskanības bagātību, kas tiecas pāri džeza, blūza, boogie-woogie un pedantiskas detalizētības robežām. Maikls Kaešamers nebaidās mērķēt augstu un izmantot dažādas ietekmes sfēras, lai savus klausītājus vestu aizvien tālākos muzikālos, neaizmirstamu skaņu ceļojumos.

Maikla Kaešamera trio koncerts notiks cikla “Jūrmala Jazz” ietvaros, kas klausītājiem Dzintaru koncertzālē piedāvā baudīt izcilu džeza mūziķu priekšnesumus no visas pasaules.

Atpakaļ