Dzintaru koncertzālē – “Raimonda Paula mīlas dziesmas un džeza klasika”

2016-02-24

8. martā plkst. 19:30 atjaunotā vēsturiskā Dzintaru koncertzāle aicina uz īpašu sievietēm veltītu koncertu, kurā varēs baudīt skaistākās maestro Raimonda Paula mīlas dziesmas un daudzveidīgu klasiskā džeza programmu vokālās grupas FRAMEST izpildījumā. Īpašo pārsteigumu visiem koncerta apmeklētājiem ir sagādājis Prike Latvija un Zonin Prosecco!

Augstvērtīgs džezs allaž ir bijis viens no tiem mūzikas virzieniem, kas pēc garas darba diena ne tikai izklaidē un atslābina, bet arī atjauno un sniedz pozitīvu lādiņu radošās domas lidojumam.

8. martā uz īpašu džeza programmu sievietēm, ko papildinās labi zināmas un iecienītas Raimonda Paula mīlas dziesmas, ielūdz viena no atraktīvākajām un profesionālākajām džeza grupām Latvijā – FRAMEST.

Ar mūsdienīgu skatījumu un tehniski nevainojamu precizitāti pieci gados jauni, talantīgi dziedoņi drosmīgi ķersies klāt Raimonda Paula un vokālā džeza meistaru radītajām pērlēm, programmā iekļaujot tādus hitus, kā Don’t Worrie, Be Happy, What a Wonderfull world, Valtz for Debby, u.c.

Līdzīgi kā Jānis Lūsēns, Zigmars Liepiņš un Harijs Bašs, arī Raimonds Pauls vairākus gadus bijis viens no grupas FRAMEST skatuves partneriem, un pērn klajā nāca mūziķu sadarbības auglis – Maestro agrīno estrādes un džeza dziesmu izlase Amber Jazz, ko smalkās, jaunās aranžijās tērpis grupas dibinātājs un līderis Jānis Ķirsis. Šis albums ir nominēts Mūzikas ierakstu gada balvai 2015 kategorijā “Džeza un blūza mūzikas albums”.

FRAMEST repertuārs ir ļoti plašs un tās sasniegumu sarakstā ir koncerti Latvijā un ārzemēs. Grupas koncertos izskan gan pašu, gan citu komponistu skaņdarbi – no klasikas un džeza līdz pop un citiem mūzikas žanriem oriģinālos a capella izpildījumos. Tieši grupas unikalitāte ļāvusi sasniegt vietējā un starptautiskā mēroga atzinību un panākumus. Jau no darbības sākuma FRAMEST ir sadarbojušies ar Latvijā atzītiem un talantīgiem komponistiem un mūziķiem, tostarp maestro Raimondu Paulu.

Aizvadītajos desmit gados vokālā grupa FRAMEST ar panākumiem uzstājusies vairākos džeza mūzikas festivālos pasaulē, iegūstot trešo vietu Starptautiskajā a cappella festivāla konkursā Leipcigā, sudraba godalgu akadēmiskās mūzikas programmā un zelta medaļu džeza programmā Grācas Starptautiskajā vokālās mūzikas konkursā Vokal Total,sadarbojušies ar pasaulē labi zināmās grupas New York Voices māksliniecisko vadītāju Pīteru Eldridžu, ar kontrabasistu Metu Aronofu, izkopuši skatuves meistarību kopā ar Laimu Vaikuli un ar panākumiem piedalījusies Jūrmalas festivālā Jaunais Vilnis. 2010. gadā FRAMEST par spožām koncertprogrammām tika izvirzīti Lielajai mūzikas balvai, kategorijā “Gada debija”, kā arī ieguva skatītāju simpātijas balvu.

Atpakaļ