Brīvdienu mūzika. Vestards Šimkus

Sv. 21. Maijs 2017 14:00

Mazā zāle

Programmā: Vestards Šimkus, Volfgangs Amadejs Mocarts, Sergejs Rahmaņinovs, Ferencs Lists, Haralods Ārlens u.c.

“Būdams komponists, kura skaņdarbi tiek publicēti, Vestards Šimkus ir izcils pianists un sniedz mūzikai visu, ko vien komponists varētu vēlēties,” – tā talantīgo latviešu pianistu raksturojis Amerikas klasiskās mūzikas izdevums American Record Guide.

Vestards dzimis Jūrmalā. Klavierspēli sācis apgūt piecu gadu vecumā E. Dārziņa mūzikas vidusskolā, vēlāk studējis pie Dmitrija Baškirova un Klaudio Martinesa Mēnera Karalienes Sofijas Mūzikas augstskolā Madridē, pie Daniela Polaka Dienvidkalifornijas universitātē Losandželosā un pie Vadima Suhanova Minhenē. Meistarībā papildinājies arī pie tādiem spožiem pianistiem kā Boriss Bermans, Lazars Bermans, Aleksandrs Sacs, Emanuela Krasovska, Pīters Frankls, Aleksandrs Sandlers, Igors Žukovs un Džoanna Hevila. Kompozīciju studējis pie Pētera Vaska.

Vestards Šimkus ir vairāku starptautisku konkursu laureāts, tostarp arī I vietas ieguvējs Marijas Kanalsas 55. konkursā Barselonā (2009) un 5. Bādkisingenes klavieru olimpiādē (2007).
Starptautisku uzmanību pianists pievērsis, sadarbojoties ar BBC filharmonisko orķestri, Birmingemas simfonisko un Francijas Nacionālo orķestri, Ziemeļvācijas Radio simfonisko orķestri, Kremerata Baltica, u.c. Viņš koncertējis tādās ievērojamās vietās kā Vīnes un Berlīnes Konzerthaus, Tokijas opera, Olivjē Mesiāna zāle Francijas Radionamā, Bervalda zāle, Stokholmas Konserthuset, Prāgas Rudolfinum, Barselonas Palau de Musica un Šanhajas Oriental Art Centre. Radoši veiksmīga sadarbība pianistam veidojusies ar daudziem ievērojamiem diriģentiem, kuru vidū īpaši jāatzīmē Lourenss Fosters, Andris Nelsons, Vasilijs Sinaiskis, Karels Marks Šišons un Teodors Kurenciss, savukārt Pāvo Jervi pianistu raksturojis kā fenomenālu mākslinieku.
Solo un kamermūzikas programmas Vestards Šimkus sniedzis kā Eiropā, Japānā, Ķīnā un Tuvajos Austrumos, tā arī Kanādā, Krievijā un Amerikas Savienotajās Valstīs.
Par sniegumu koncertos, kas tika veltīti Friderika Šopēna 200. jubilejai, Vestards Šimkus saņēmis Polijas Zelta ordeni. Viņš ir arī Igaunijas “Baltās zvaigznes” ordeņa kavalieris, Reingavas mūzikas festivāla balvas Förderpreis des Rheingau Musik Festivals (2014), kā arī Lielās Mūzikas balvas (2002, 2009) un Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas (2010) ieguvējs.
Vestards Šimkus dažkārt spēlē pilnībā improvizētas mūzikas koncertus un ir arī komponists – divu klavierkoncertu, kinomūzikas, teātra mūzikas, kamerdarbu un klaviermūzikas skaņdarbu autors; viņa kompozīcijas izdod vācu prestižais apgāds SCHOTT Music & Media. Par mūziku Lailas Pakalniņas spēlfilmai "Ausma" 2016.gadā saņēmis Latvijas Valsts augstāko apbalvojumu kinomākslā - "Lielo Kristapu".

2017. gadā Dzintaru koncertzāle klausītājiem piedāvā jaunu un demokrātisku koncertu ciklu “Brīvdienu mūzika”. Šajos koncertos tiks gaidītas ģimenes, jaunieši vai seniori, kas vēlas apmeklēt koncertu dienas gaišajā laikā, apvienojot to ar jauku pastaigu gar jūru un nesteidzīgu brīvdienu maltīti jaunajā Dzintaru koncertzāles restorānā Maestro.

Koncertu vadītāja lomā iejutīsies atraktīvais, publikas un koristu iemīļotais diriģents Jānis Ozols. Viņš koncertus iecerējis kā sarunu ar māksliniekiem par mūziku un dzīvi. “Gaidu “Brīvdienu mūzikas” koncertus ar neviltotu prieku un cerībām, ka varēsim ieinteresēt tos klausītājus, kuri varbūt ikdienā nav tik bieži koncertu apmeklētāji. Ļoti labi apzinos, ka ne visi ir spējīgi noklausīties divdaļīgu koncertu un ne visi klausītāji spēj izanalizēt muzikālās nianses, kuras izpildītājs cenšas atskaņot un domāju, ka tas bieži vien nemaz nav svarīgākais. Svarīgi ir izbaudīt, sajust, aizmirsties un atslēgt ikdienas rūpju režīmu. Šajos koncertos mēs runāsim ar māksliniekiem, iepazīsim viņus arī kā cilvēkus, apspriedīsim pa kādai aktualitātei un, protams, baudīsim izcilu mūziku nepiespiestā atmosfērā!”

Demokrātiskiem koncertiem arī demokrātiskas biļešu cenas – tikai 9 eiro un 50 centi. Bet abonements uz četriem pirmā pusgada koncertiem maksās tikai 28 eiro – tas pieejams visās Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās. Savukārt Dzintaru koncertzāles restorānā Maestro ikvienam koncerta apmeklētājam koncerta dienā uzrādot biļeti, būs iespēja baudīt vēlās brīvdienu brokastis jeb Branču par divreiz lētāku cenu – deviņiem eiro (parastā cena 18 eiro).