Inese Galante SUMMERTIME 2017 festivāls. Intriga. 2 saksofoni un klavieres

Ce. 10. Augusts 2017 20:00

Lielā zāle

Festivāla otrajā koncertā satiksies trīs ārkārtīgi spilgtas personības – leģendārais džeza pianists Daniils Krāmers (Даниил Крамер, Krievija) un slavenie saksofonisti brāļi Briļi (Bril Brothers, Krievija). Mākslinieki uzstāsies kopā ar džeza ansambli, kurā ietilpst kontrabass un sitaminstrumenti.
Pēc klausītāju daudzkārtējiem lūgumiem Inese Galante atkal ir aicinājusi Daniilu Krāmeru uz savu festivālu, kura dēļ viņam pat vajadzēja lūgt pārcelt viņa rīkoto festivālu Ural Terra Jazz uz citu datumu. Latvijas klausītāji vienmēr ar nepacietību gaida viņa uzstāšanos, ko iespējams baudīt tikai festivālā Summertime – aicina Inese Galante. Virtuozais pianists, pedagogs, komponists, producents, radio un TV programmu iemīļotais viesis Daniils Krāmers saista ne tikai ar filigrānu tehniku un emocionālu izpildījumu, bet arī ar vienreizēju personisko šarmu – kaut vienreiz dzīvē izdzirdot šī izcilā meistara spēli, publika burtiski nokļūst hipnotiskā atkarībā no tās.
Šobrīd dvīņubrāļi Aleksandrs un Dmitrijs Briļi – gaidīti viesi pasaules labākajos džeza pasākumos. Viņi ir laiduši klajā četrus studijas albumus, ko augsti novērtējuši gan klausītāji, gan profesionāļi. Viņi ir leģendārā džeza pianista Igora Briļa dēli, līdz ar to mūzika kopš mazotnes ir viņiem burtiski asinīs. Brāļiem pieder pasaules slava, arī pateicoties sadarbībai ar tādiem džeza guru kā basisti Nats Rīvss un Nīls Oisteds Pederesens, saksofonisti Kenijs Garets, Deivs Libmans un Bils Evans, kā arī pianists un komponists Deivs Brubeks. Brāļi regulāri sadarbojas arī ar Krievijas džeza elites pārstāvjiem. Viņu priekšnesumi nav tikai džeza standartu interpretācijas – tā ir spilgta, neatkārtojama un temperamentīga spēles maniere, kas paliek atmiņā uz ilgu laiku.