Brīvdienu mūzika. Rīgas Saksofonu kvartets

Sv. 18. Februāris 2018 14:00

Mazā zāle

KONCERTĀ PIEDALĀS: Rīgas Saksofonu kvartets -  Katrīna Kivleniece (soprāna saksofons), Artis Sīmanis (alta saksofons), Ainars Šablovskis (tenora saksofons), Baiba Tilhena (baritona saksofons) un Savva Zihs (akordeons). 

Programmā:

Žans-Pjērs SOLVA (Jean-Pierre Solves) Perle d'été

DOMBROVSKA (1977) “Dīvainie sapņi”
I Risoluto
II Scherzando
III Lontano

Astors PJACOLLA (Astor Piazzolla, 1921-1992)
Campero - Acentuado
no cikla “Pieci skaņdarbi ģitārai”
(Džeka Šaretsa (Jack Sharretts) pārlikums)

STASJAČIKS (Benoit Stasiaczyk, 1977) Confidence version provisoire

Coup dur pour Morphėe 2015

Vladimirs ZUBITSKIS (Vladimir Zubitsky, 1953)
Omaggio ad Astor Piazzolla

Astors PJACOLLA Milonga del ángel

GEISS (Philippe Geiss, 1961) Patchwork

ITURALDE ( Iturralde, 1929) Pequeña Czarda

KASAPS (Sylvain Kassap, 1956) Tangazz

Rīgas Saksofonu kvartets ir kolektīvs ar 25 gadu skatuves pieredzi, tas koncertējis ne vien Latvijā, bet arī vairāk nekā trīsdesmit ārvalstīs, allaž rodot jaunas idejas sadarbībai arī ar citiem savas jomas profesionāļiem. Šajā koncertprogrammā viņu saspēles partneris ir Savva Zihs - viens no spožākajiem jaunās paaudzes akordeonistiem, kas patlaban savu meistarību turpina spodrināt Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Vairāku starptautisku konkursu laureāts brīvi jūtas dažādos žanros, jo sevišķi tango, džeza mūzikā, kā arī tautas mūzikā. Un visas šīs šķautnes izgaismotas arī koncertprogrammā “Netveramie sapņi”, kurā iekļauti ne vien skaņdarbi akordeonam solo un opusi saksofonu kvartetam, bet arī kompozīcijas, kas rakstītas tembrāli interesantajai un krāšņajai akordeona un saksofonu kvarteta kopskaņai. Koncerta programma ir teju kā ceļojums apkārt pasaulei, dažādu žanru kontekstā sastopoties ar amerikāņu, meksikāņu, franču mūziku, arī lappusēm no tango karaļa Astora Pjacollas daiļrades, kā arī īpaši šiem mūziķiem radītu latviešu liriķes Mārītes Dombrovskas skaņdarbu.

Programmā: Havjērs Alvaress, Fillips Geiss, Žans-Pjērs Solvs, Astors Pjacolla, Mārīte Dombrovska u. c.

Koncertu cikla "Brīvdienu mūzika" apmeklētājiem koncerta dienā, uzrādot biļeti, branča cena restorānā "Maestro" - 13 EUR. Bērniem līdz 10 gadu vecumam - 6,50 EUR.