Brīvdienu mūzika. Brokastis četratā

Sv. 15. Aprīlis 2018 14:00

Mazā zāle

Piedalās: Ansamblis "Brokastis četratā" - Andis Klučnieks (flauta), Mārtiņš Zilberts (klavieres), Jānis Stafeckis (kontrabass) un Aivars Krastiņš (sitaminstrumenti).

Ansambļa loma Latvijas profesionālās mūzikas vidē ir īpaša, jo tas piedāvā unikālu klasiskās mūzikas un džeza sintēzi. Šādu stila sintēzi pasaules mūzikā apzīmē ar jēdzienu "third stream", taču "Brokastis četratā" ir vieni no nedaudzajiem Latvijas mūziķiem, kas savu daiļradi veltījuši tieši šim mūzikas virzienam. Šķiet, pazīstamākais, arī Latvijas klausītājiem labi zināmais, šāda stila pārstāvis ir franču pianists Žaks Lusjē ar savu trio (Jacques Loussier Trio), kas pasaules slavu iemantojis ar Johana Sebastiana Baha opusu džeza aranžijām. Džeza mūzikas improvizācijai raksturīgā brīvība, ietverta klasiskās mūzikas stingrajos nosacījumos, piedāvā plašai auditorijai saistošu muzikālo rezultātu, ko mākslinieciski augstvērtīgā un profesionālā līmenī klausītājiem piedāvā ansamblis "Brokastis četratā".

Ikdienā katrs no ansambļa dalībniekiem darbojas atšķirīgās akadēmiskās mūzikas nozarēs - opera, kamermūzika, džezs, kora mūzika, baroka mūzikas atskaņošana u.c.. Šajās atšķirīgajās profesionālajās pieredzēs pilnveidotā individuālā meistarība, ansambļa dalībnieku akadēmiskā izglītība un vienlaikus intelektuālais un humorpilnais dzīves skatījums veido unikālo muzikālo materiālu, ko ansamblis piedāvā publikai.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza mūzikas katedras vadītājs, Dr.art. Indriķis Veitners ansambļa "Brokastis četratā" muzicēšanas stilistiku raksturo kā veiksmīgu, profesionāli teicami paveiktu mūzikas stilu sintēzi, kas Latvijas mūzikas vidē joprojām ir patīkama novitāte.

Mūzikas žurnālists Orests Silabriedis par ansambli saka tā: "Brokastis četratā" ir ļoti talantīgu draugu un domubiedru apvienība, kas slavena ar mocartiski vieglu attieksmi pret skaņām un to salikumiem. Var teikt, ka grupas moto ir darīt prieku cilvēkiem tādā veidā, kas iepriecina arī pašus mūziķus. Trausla un izsmalcināta spēle, gaumīga jokošanās - skaņu silueti nevainojami profesionāli un izteiksmīgi kā labi tušas zīmējumi."

Repertuārā iekļauti gan latviešu, gan ārvalstu komponistu opusi, gan arī latviešu un pasaules tautu mūzikas apdares džeza stilā. "Operēta opermūzika", dažādu laikmetu un autoru operu fragmentu aranžijas džeza stilā, vai īpaša programma ar pasaules tautu "muzikālo virtuvi" - tā ir tikai neliela daļa no plašā skaņdarbu klāsta, kas šobrīd veido "Brokastis četratā" repertuāru.

 Koncertu cikla "Brīvdienu mūzika" apmeklētājiem koncerta dienā, uzrādot biļeti, branča cena restorānā "Maestro" - 13 EUR. Bērniem līdz 10 gadu vecumam - 6,50 EUR.