Jūrmalas Festivāls. Brodvejas mūziklu zelta izlase

Pk. 27. Jūlijs 2018 20:00

Lielā zāle

Piedalās: Kesidija Džensone (Cassidy Janson, vokāls), Īens Virgo (Ian Virgo, vokāls), Vils Arendels (Will Arundell, vokāls), Jūrmalas festivāla orķestris, diriģents Roberts Pērviss (Robert Purvis)

Programma:

I

All That Jazz no Džona Kandera mūzikla CHICAGO

If Ever I Would Leave You no Alana Džeja Lernera mūzikla CAMELOT

Mišela Legrāna dziesma The Windmills of Your Mind no filmas THE THOMAS CROWN AFFAIR

I’ve Never Been in Love Before no Frenka Lesera mūzikla GUYS & DOLLS

The Look of Love no Martina Kempbela filmas CASINO ROYALE

Ērvinga Berlina dziesma Anything You Can Do no mūzikla ANNIE GET YOUR GUN

It Only Takes a Moment no Džerija Hermana mūzikla HELLO DOLLY

Singin’ in The Rain no Džīna Kelija un Stenlija Donena mūzikla SINGIN’ IN THE RAIN

Bērta Baharaha dziesma Alfie no kinofilmas ALFIE

Before The Parade Passes no Džerija Hermana mūzikla HELLO DOLLY

II

Makss Šteiners. Uvertīra no filmas GONE WITH THE WIND

Maybe This Time no Boba Fosa filmas CABARET

Miča Lī dziesma The Impossible Dream no mūzikla MAN OF LA MANCHA

Koula Portera dziesma Who Wants to Be a Millionaire no filmas HIGH SOCIETY

I’ll Never Fall in Love Again no Bērta Baharaha mūzikla PROMISES PROMISES

I Am What I Am no Džerija Hermana mūzikla LA CAGE AUX FOLLES

Don’t Rain on My Parade no Džūla Staina mūzikla FUNNY GIRL

Svīta no Kloda Mišela Šēnberga mūzikla LES MISERABLES: At The End of the Day/I Dreamed a Dream/ Empty Chairs/People’s Song

 

Ar daudzveidīgu mūziklu melodiju izlasi Dzintaros viesojas izcilas angļu skatuves teātra zvaigznes, kas savu meistarību kaldinājušas labākajās britu skolās un regulāri uzstājas West End teātrī Londonā, kas līdz ar Ņujorkas Brodveju ir paša augstākā līmeņa mūziklu teātris angliski runājošajā pasaulē.

Mūzikls radies Anglijā un pamatoti kļuvis par pasaulē iemīļotu žanru, kurā spraigi un aizkustinoši sižeti savijušies ar elpu aizraujošām dejām, patosu un emocionāli jaudīgu mūziku. Ne velti mūziklu komponisti radījuši skaistākās melodijas, ko Dzintaros izdziedās un izspēlēs arī pasaulē augstu vērtēti dziedošie aktieri – viņu uzstāšanās Karaliskajā Alberta zālē, Londonas Barbican, Glastonberijā, un, protams, West End teātrī neprasa komentārus.
Panorāmiskajā programmā lappuses no šarmantajām 50.to gadu amerikāņu muzikālajām komēdijām, vēlāko gadu filmām, kā Džeimss Bonds un Tomasa Krauna afēra, Māsa uzdarbojas, fragmenti no pasaulslavenā mūzika Nožēlojamie (Les Miserables), no kriminālās kaislību drāmas Čikāga un piedzīvojumu pilnā mūzikla Hello, Dolly! Skanēs arī populāras dziesmas no filmām Smieklīgais skuķis, Dziedot lietū, Kabarē arī citi izcili amerikāņu muzikālā teātra autori, kuri latviešu publikai, iespējams, būs atklājums. Mūziklu šedevri, kuri apbalvoti gan ar Oskariem, GRAMMY, Venēcijas kinofestivāla Zelta lauvu un citām nozīmīgām balvām.

Vils Arendels savas karjeras laikā kļuvis par vienu no talantīgākajiem jaunajiem mūziklu aktieriem. Studējis dziedāšanu Karaliskajā Ziemeļu mūzikas koledžā un aktiermākslu Gildforda aktieru skolā. No viņa nesenajiem panākumiem jāmin piedalīšanās televīzijas filmā The killer beside me un mūziklu izrādēs Jekyll and Hyde Frankfurtes angļu teātrī. Vils spēlējis arī Tibalta lomu Šekspīra Romeo un Džuljetā. Viņa balss dzirdama britu mūziklos Elysium un Pandora, kas ieskaņoti CD.

Īens Virgo izglītību ieguvis Karaliskajā Mūzikas akadēmijā Londonā. Viņš ir augstu novērtēts, daudzpusīgs dziedātājs, aktieris, kura skaistā tenora balss jūtas kā mājās gan uz skatuves, gan uz ekrāna. Slavenajā West End teātrī viņš piedalījies The Kissing Dance izrādēs, kā arī atveidojis lomas populārajos mūziklos Mana skaistā lēdija un Operas spoks. Viņš redzams arī daudzos televīzijas iestudējumos, pašlaik filmējas BBC veidotajā Holby City. Starp filmām ar Īena piedalīšanos jāmin Black Hawk Down, Band of Brothers, Monkeys, Jabberwocky, The Rise of the foot soldier. Līdzās skatuves un filmēšanās aktivitātēm viņš dziedājis Leonarda Bersteina Mesas atskaņojumos ar Londonas simfonisko orķestri sprestižajā Barbican zālē.

Kesidija Džensone ir dziedātāja, aktrise, producente, filmējusies daudzās filmās, kā The Hike, Day Trip to London, Full Circle, Coma un Tick tick boom līdzās slavenajam amerikāņu aktierim Nīlam Patrikam Herisam. Pagājušā gada sezonā West End teātrī viņa atveidoja Rutas lomu mūziklā Dessa Rose. Kā soliste Kesidija dziedājusi prestižajā Karaliskajā Alberta zālē, Glastonberijā un Londonas Haidparkā.

Diriģents Roberts Pērviss studējis kompozīciju Svētās Trīsvienības koledžā Londonā, pēc tam kļuva par koncertmeistaru Londonas laikmetīgās dejas kompānijai. Viņš sadarbojies ar daudziem pasaulē vadošajiem klasiskās dejas un muzikālo teātru horeogrāfiem, kā Gillian Lynne, Bob Coban, Ron Field, Martha Graham, u.c. Viņš diriģējis neskaitāmus iestudējumus slavenajā West End teātrī Londonā. Roberts uzstājies Āzijā un Jaunzēlandē ar Brodvejas iestudējumu The Secret Garden un ar Londonas Palladium izrādi Joseph and the amazing technicolor dreamcoat. Tāpat diriģents sadarbojies ar vairākiem itāļu opernamiem, kā Teatro Massimo Palermo, Teatro Verdi di Trieste un Teatro Lirico di Cagliari. Šajā sezonā Roberts Pervis koncertēs arī ar Lilles nacionālo orķestri un Barselonas simfonisko orķestri. Līdzās koncertdarbībai viņš skolo jaunos dziedošos aktierus Ardenas teātra skolā Mančesterā.