IZMAIŅAS PROGRAMMĀ! Festivāls "Artissimo". MANU DIBANGO AFRICADELIK

Pr. 02. Jūlijs 2018 20:00

Lielā zāle

UZMANĪBU! Koncerta programmas maiņa! Iegādātās biļetes derīgas uz koncertu 02.07.2018. pl. 20.00 - Festivāls "Artissimo". PEE WEE ELLIS

Vairāk informācijas: http://www.dzintarukoncertzale.lv/peeweeellis

Dzīva leģenda - UNESCO Artist for Peace titula ieguvējs!

MANU DIBANGO (saksofons) & Soul Makossa Gang

Kamerūnas superzvaigzne, pasaules pilsonis Manu Dibango jeb „Melnais gulbis”, kā dēvē šo slaveno saksofonistu, atbrauks uz Latviju kopā ar savu grupu Soul Makossa Gang! Izcilais mūziķis pamatoti tiek uzskatīts par izcilāko Āfrikā dzimušo saksofonistu, kurš ir mācījies un strādājis Eiropā un kuru pazīst visā pasaulē. „Esmu radījis īsti āfrikānisku skaņu, taču ar manis paša niansēm”,– tā saka mūziķis.

Jau pagājušā gadsimta 60.gados Manu Dibango, kurš ir apvienojis Āfrikas, Eiropas un Amerikas tradīcijas un ritmus, bija plaši pazīstams Eiropā, it īpaši Parīzē. Taču viņa starptautiskā karjera sākās ar dziesmu «Soul Makossa» (1973), kas uzreiz kļuva populāra pasaules mērogā. Pateicoties šim hitam, visi iepazina tradicionālo Kamerūnas deju makossa (tulkojumā – „es dejoju”), kuras ritmi ietekmējuši pat mūsdienu popmūziku – no Maikla Džeksona līdz Riannai.
Izcilais mūziķis bija franciski runājošās Āfrikas un Parīzes attiecību celmlauzis. Viņš ir dzīvojis Parīzē, Jamaikā, Kinšasā, Ņujorkā, eksperimentējis ar džezu un elektronisko mūziku. Viņš arī šodien paplašina mūzikas apvāršņus.
Manu Dibango ir sadarbojies ar tādiem pazīstamiem mūziķiem kā Fela Kuti, Herbijs Henkoks, Bils Lasvells, Tonijs Allens, Sly and Robbie un citiem. Mūziķis ir ierakstījis 72 albūmus, un katrs no tiem ir mākslas darbs.
2004. gadā saksofonists ieguva UNESCO Miera mākslinieka (Artist for Peace) titulu. 2015.gadā Starptautiskā Olimpiskā komiteja izvēlējās Manu Dibango par 2016.gada Olimpisko un Paraolimpisko spēļu oficiālo sūtni.
2014.gadā Parīzes koncertzālē Olympia notika Manu Dibangosolo koncerts, veltīts viņa 80. jubilejai, un to translēja TV5Monde. Šobrīd Manu Dibango ir radošas enerģijas pilns. Viņš joprojām būvē tiltus un sakarus starp stiliem un tradīcijām, cilvēkiem un kontinentiem, pagātni un nākotni.