Festivāls "Artissimo". Dmitrijs Aleksejevs

Ot. 03. Jūlijs 2018 18:00

Mazā zāle

Piedalās: Dmitrijs Aleksejevs (klavieres)

Programmā: Metners, Skrjabins, Rahmaņinovs, Šopēns

Klavierspēles aristokrāts, virtuozs un dzejnieks – tā par Dmitriju Aleksejevu teic viņa talanta pielūdzēji. Vieni dēvē viņu par romantiķi, citi priecājas par mākslinieka sekmēm mūsdienu repertuāra atskaņošanā, atceroties arī to, ka studiju gados viņš uzvarējis džeza improvizāciju konkursā… Taču visi pasvītro viņa tiekšanos iedziļināties ikkatra stila būtībā. Dziļums – tā ir Dmitrija Aleksejeva interpretāciju svarīgākā īpašība. Viņu uzaicina tādi simfoniskie kolektīvi kā Sanktpēterburgas, Berlīnes un Izraēlas filharmonijas, Čikāgas un Filadelfijas orķestri, Karaliskais Concertgebouw orķestris, visi Londonas orķestri, Bavārijas radio orķestris… Viņš ir uzstājies Edinburgas un Oldboro festivālos, Prāgas pavasarī un Florences Maggio Musicale, arī Berlīnē un Bordo… Viņa meistarībai aplaudē Eiropa, Amerika, Austrālija, Āzija un Japāna… Viņu nepacietīgi gaida Pekinā un Romas Santa Cecilia, Ņujorkas Kārnegi zālē un Londonas Barbican centrā…

Par godu spēlēt kopā ar Dmitriju Aleksejevu uzskata tādi diriģenti kā Vladimirs Aškenazi, Pjērs Bulēzs, Valērijs Gergijevs, Jurijs Temirkanovs, Mariss Jansons, Rikardo Muti un Genādijs Roždestvenskis. Kamermūzikā viņa partneri ir Mstislavs Rostropovičs, Barbara Hendriksa, Linns Herels un Jurijs Bašmets.

Ierakstiem viņu aicina tādas firmas kā EMI, BMG, Virgin Classics, Hyperion. Dmitrija Aleksejeva kompaktdiskos jūs varat noklausīties Šūmaņa, Grīga, Rahmaņinova, Prokofjeva, Šostakoviča un Skrjabina koncertus, kā arī Brāmsa, Šopēna un Lista klavierdarbus. Skaņu ierakstu firmā Virgin Classics viņš ir ieskaņojis visas Rahmaņinova prelūdijas, un Nīderlandē šis ieraksts saņēmis Edisona balvu.

Mūsdienu izcilā pianista Dmitrija Aleksejeva klavierspēlē sajūsmina skaņas rašanas brīvība, īpašs plastiskums un dzidri, ārkārtīgi skaisti muzikālie tēli. Kāds kritiķis sacījis - viņš redz tēlu no iekšpuses.

“The most remarkable pianist of the day” (Daily Telegraph)

“He is a pianist at once aristocratic, grand and confessionally poetic” (BBC Music Magazine)