ABONEMENTS. Koncertu cikls skolu jaunatnei. NO KLASIKAS LĪDZ POPMŪZIKAI. 1.-4. klase plkst. 10.00

Ot. 30. Oktobris 2018 10:00

Mazā zāle

30. oktobris plkst. 10.00 - "Trīs labas lietas"

Latviešu tautas brīnumpasaka mūzikā

Latviešu tautas brīnumu pasaka stāsta par trim tēva dēliem un viņu izvēli paņemt no noslēpumainā Svešā vīra sieku zelta vai trīs labas lietas. Muļķītis vienīgais no brāļiem izvēlas Svešā vīra doto zirga saru, baloža spalvu un zivs zvīņu. Izrādās šīs necilās, bet labās trīs lietas palīdzēs viņam tikt galā ar visgrūtākajiem uzdevumiem un piedevām vēl dabūt Ķēniņa meitu par sievu.

Grupa „Raxtu Raxti” pasaku muzikāli greznos ar latviešu tautas, Imanta Kalniņa un pašu sacerētajām melodijām. Muzikālo uzvedumu krāšņāku veidos arī dejotāji.

Piedalās: grupa "Raxtu Raxti", videomāksliniece Gita Straustiņa, koncerta vadītāja Karina Bērziņa

3. decembris plkst. 10.00 - Imanta Ziedoņa "Krāsainās pasakas"

Imanta Ziedoņa „Krāsainās pasakas” iegūst jaunu elpu, pateicoties trīs komponistu- Ritvara Garozas, Jāņa Ķirša un Kārļa Lāča muzikālajai fantāzijai. Komponistu sacerēto mūziku atskaņos Latvijas Radio bigbends, bet tās stāstīs pazīstamais aktieris Mārtiņš Vilsons. Pasakas, vēl labāk uztveramas, kļūs pateicoties neparastajam zīmēšanas veidam ūdenī – EBRU, kas uz ekrāna papildinās „Krāsaino pasaku” muzikālo partitūru.

Piedalās: Latvijas Radio bigbends, aktieris Mārtiņš Vilsons, EBRU māksliniece Anda Kolosova, koncerta vadītāja Karina Bērziņa

14. janvāris plkst. 10.00 - "Brīnišķā pērle"

Muzikāls uzvedums pēc spāņu pasaku motīviem

Koncertprogrammu "Brīnišķā pērle" iedvesmojušas spāņu tautas pasakas un spāņu komponistu senā mūzika. Uzveduma nosaukums cieši saistīts ar pērli, kuras dēļ risinās neparastie notikumi, kā arī ar pasakas spilgtajiem tēliem – skaisto spāņu meiteni Ursuletu, ļauno burvi, princi Alvaro. Bet, galvenais, pasaka ļaus iepazīt skaisto spāņu mūziku - komponistu Sevastjana Durona, Gaspara Sansa, Alonso Mudarras un Huana del Ensinas sacerētu.

Piedalās: LNOB solisti

Ursuleta - Marlēna Keine

Princis Alvaro - Mihails Čulpajevs

Ļaunais burvis - Kalvis Kalniņš

Instrumentālā grupa, vadītāja Lāsma Meldere - Šestakova

Zirgs, putns - dejotāji Egija Abaroviča un Reinis Rešetins

Klejojošais cirks - Cirka studijas "Jaunība” dalībnieki

Karina Bērziņa – stāstniece

18. marts plkst. 10.00 - Virtuves rēvija
Kastrolīte un Vāciņš, Slotas kāts un Trauklupatiņa, Putotājs un Dakšiņa, - visi, kas ir virtuvē, sāk dziedāt, dejot un spēlēt. Bet izrādās, ka arī virtuves priekšmetiem jāizdzīvo gluži tādas pat kaislības kā cilvēkiem.

Kastrolīte - Agnese Egliņa (klavieres)

Vāciņš - Mārtiņš Circenis (klarnete)

Pulkstenis - Jānis Semjonovs (fagots)

Putotājs – Georgs Sarkisjans (vijole)

Dakšiņa – Ieva Upatniece (čells)

Nazis – Jānis Porietis (trompete)

Makarons - Matīss Čudars (ģitāra)

Gaļas klapējamie āmuriņi - Guntars Freibergs, Mikus Bāliņš (sitaminstrumenti)

Slotas kāts – Ruslans Kurlovičs (dejotājs)

KONCERTU CIKLA SKOLU JAUNATNEI "NO KLASIKAS LĪDZ POPMŪZIKAI" ABONEMENTS 1.-.4. KLASEI PIEEJAMS ARĪ PLKST. 12.00 - https://www.dzintarukoncertzale.lv/events