3. Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Obligātā programma

Se. 22. Septembris 2018 11:00

Mazā zāle

3. Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Obligātā programma

Ieeja pasākumā bez maksas.

No 21.-23. septembrim norisināsies 3. Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Šis ir unikāls šāda mēroga starptautisks amatieru koru konkurss, kas tiek organizēts Latvijā, un šogad tajā piedalīsies starptautsiku atzinību ieguvuši kori no Somijas, Īslandes, Indonēzijas, Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas.
Konkursa ietvaros Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē dalībnieki tiks vērtēti 3 konkursa kārtās – obligātās programmas un izvēles programmas kategorijās, un augstāko rezultātu ieguvēji cīnīsies Grand Prix finālā.

Obligātās programmas ietvaros visi kori izpildīs skaņdarbu no romantisma laikmeta, laikmetīgo mūziku, savas valsts tautas dziesmu, kā arī speciāli konkursam komponēto pasaulē atzītā latviešu komponista Andra Dzenīša skaņdarbu “The Drop”.

Vairāk informācijas par konkursa norisi un tā dalībniekiem:

www.balticchoir.com 
https://www.facebook.com/BalticSeaChoirCompetition/ 

Šogad Starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursā piedalīsies kori no 8 valstīm – Indonēzijas, Islandes, Krievijas, Somijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas. Par Grand Prix ieguvēja titulu sacentīsies sieviešu koris Aino-Kuoro (Somija), jauktais koris Parahyangan Catholic University Choir (Indonēzija), Kazaņas federālās universitātes Tatarstānas tautas jauktais koris (Krievija), jauktais koris Motettukor Hallgrimskirkju (Islande), jauktie kori Aidija un Cantate Domino (Lietuva), sieviešu koris Elleri Tutarlastekoor (Igaunija), jauktais koris Polifonica (Baltkrievija), kā arī Rīgas Doma kora skolas jauktais koris (Latvija). Konkurss tiks translēts tiešraidē kanālā RigaTV24, to aizkadrā komentēs komponiste un diriģente Laura Jēkabsone un dziedātājs un vokālais pedagogs Mārtiņš Zvīgulis.

“Ar savu konkursu esam ceļā uz iekļūšanu Eiropas Grand Prix koru konkursu apritē, kur svarīgs ir gan koru snieguma līmenis, gan arī organizatoriskās un praktiskās lietas. Šogad konkursā atklāsim jaunas valstis, jaunas koru kultūras – attālākie dalībnieki atbrauks no Indonēzijas. No Latvijas šogad – Dziesmusvētku gadā - būs tikai viens koris. Aicinām ikvienu interesentu bez maksas apmeklēt konkursa norises Dzintaru koncertzālē un izbaudīt tikai konkursiem vien raksturīgo azarta un sacensību garu,” stāsta konkursa mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols.

“Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss ir kļuvis par ikgadēju Jūrmalas kultūras dzīves notikumu. Latvijas simtgadē, kad Latvijas kordziedāšanas tradīciju spēku ir sasmēlies gandrīz ikviens no mums, esam gandarīti Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē uzņemt arī citu valstu labākos korus, kuru dalībnieki varēs piedalīties ne tikai mākslinieciski augstvērtīgajā pasākumā, bet arī iepazīt mūsu skaisto kūrortpilsētu,” akcentē Jūrmalas pilsētas domes Kultūras nodaļas vadītāja Agnese Miltiņa.

Koru sniegumu vērtēs profesionāla starptautiska žūrija ar latviešu komponistu Ēriku Ešenvaldu priekšgalā. Pārējie četri žūrijas locekļi būs godalgotā diriģente, kormūzikas eksperte, pasniedzēja un vokālā pedagoģe Bērnija Šerloka (Bernie Sherlock) no Īrijas; starptautiski zināmais jaunais komponists, diriģents un aktieris Pērts Ūsbergs (Pärt Uusberg) no Igaunijas; daudzpusīgs kordiriģents, semināru un festivālu viesis, godalgots komponists un aranžētājs, pasniedzējs Vaclovs Augustins (Vaclovas Augustinas) no Lietuvas; kā arī kordiriģents, asociētais profesors, festivālu direktors un pieredzējis žūrijas loceklis daudzos koru konkursos Dr. Milans Kolena (Dr. Milan Kolena) no Slovākijas.

Šī gada konkursa obligātā skaņdarba The Drop autors ir latviešu komponists Andris Dzenītis. “Pirmo reizi savā komponista karjerā rakstīju obligāto skaņdarbu konkursam. Tas ir izaicinājums, pagodinājums un vilinājums reizē – vienas dienas laikā dzirdēt savu skaņdarbu teju desmit interpretācijās. Skaņdarba pamatā ir sūfiju dzejnieka Mirzas Haliba miniatūra Piliens, kurš vēsta par to, ka dabā, tāpat kā cilvēka dzīvē ārēji dramatiskas lietas var izrādīties skaistas, risinājumu un harmoniju nesošas,” par jaundarbu stāsta A. Dzenītis.

Trīs augstāko vērtējumu ieguvušie kori iegūs naudas balvas: Grand Prix jeb 1. vietas ieguvējs saņems mākslinieces Gintas Grūbes veidoto Jūrmalas pilsētas kausu un Latvijas Valsts Meži Lielo balvu - 3500 eiro; 2. vietas ieguvējs – 2000 eiro naudas balvu, bet 3. vietas ieguvējs – 1000 eiro. Papildus tiks pasniegta Labākā diriģenta balva (500 eiro), Labākā obligātā skaņdarba interpreta balva (250 eiro), kā arī Skatītāju simpātijas balva.

Konkursa programma:

21. septembrī 20.00 Atklāšanas koncerts Dubultu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā;
22. septembrī 11.00 Obligātās programmas konkursa pusfināls Dzintaru koncertzālē;
22. septembrī 17.00 Brīvās izvēles programmas konkursa pusfināls Dzintaru koncertzālē;
23. septembrī 11.00 Grand Prix fināls, Noslēguma koncerts ar viesiem - grupu DAGAMBA un konkursa uzvarētāju apbalvošana Dzintaru koncertzālē.

Konkurss tapis sadarbībā ar Jūrmalas pilsētu, kopā ar Latvijas valsts mežiem un Valsts Kultūrkapitāla fondu. Atbalsta: Conexus Baltic Grid, Whirlpool, PTA sadzīves tehnika, izdevniecība Musica Baltica, TV24, Dienas mediji, Rīgas Viļņi, LAIMA un restorāns 36.line.

Ieeja visos pasākumos – BEZ MAKSAS. Uz Noslēguma koncertu vietu skaits ierobežots, tāpēc ieejas kartes jāizņem Dzintaru koncertzāles kasē.