Jūrmala Jazz. Line Kruse

Pk. 02. Oktobris 2020 19:30

Mazā zāle

Piedalās: Lina Krusa (LINE KRUSE, vijole) un Latvijas Radio bigbends

Programmā:

Haut de Cagnes (Line Kruse)
Tango (Line Kruse)
Hidden stone (Line Kruse)
Festejo (Line Kruse)
Flores (Line Kruse)
Fascinating Rhythm (G.Gershwin arr. Line Kruse)
Klein's Nachtmusik (Line Kruse)
Dream (Line Kruse)
Bearded (Line Kruse)
Comme Bach (Line Kruse)
Cancion (Line Kruse)

Koncerts vienā daļā.

“Noteikti noklausieties!!!” – Jazz News

Lina Krusa ir Francijā rezidējoša dāņu vijolniece un komponiste, kura nepārtraukti pārbauda muzikālās robežas. Viņa veiksmīgi sadarbojas ar Parīzes radošajiem dienvidamerikāņu māksliniekiem, kā piemēram argentīniešu perkusionistu Minino Garaju, kubiešu grupu “Sabor A Son”, kā arī koncertējusi kopā ar pasaules slaveno “Gotan Project” vairāk kā 300 reižu. Lina pati ir gan radījusi, gan ir vadītāja vairākiem lielajiem ansambļiem un orķestriem, kā piemēram “Dansk7”, “BowLines” un “Line Kruse Orchestra”, kas ir netradicionāls džeza bigbends.

Spēcīgi ritmi un liriska vienkāršība ir pamatā šai Linas radītajai daudzveidīgajai mūzikas formai, kas ir gan intīma, gan ekstraverta. Kāds reiz teicis, ka Apollona harmoniskais ideāls un Dionīsa pārpilnais prieks atrod kopīgu valodu, izdzirdot Linas Krusas skaidrās vijoles skaņas.

Koncertā kopā ar Latvijas Radio bigbendu izskanēs skaņdarbi no Linas Krusas albumiem “Hidden Stones” un “Invitation” – abās šajās programmās māksliniece apvieno labāko no ritmiskās latīņu, klasiskās un džeza mūzikām, izmantojot instrumentus, kas nav tipiski džeza mūzikai.

“Invitation” EPK - https://www.youtube.com/watch?v=BJcMUZOZ320

www.linekruse.com
www.facebook.com//linekruseofficial
www.radiobigband.com

Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle SIA