Mūzika & kino 'Tikai flirta dēļ'

Pk. 15. Jūlijs 2022 19:30

Mazā zāle

Starptautiskā radošā apvienība TEATRO FABRICA  atklāj jauno sezonu – 15.jūlijā plkst. 19:30 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē vienlaikus notiks divas pirmizrādes, kas balstītas Francijas mūzikas un kino kultūrā: koncerts “Tikai flirta dēļ”, ko iedvesmojusi XX.gs. 60.-70. gadu franču mūzika popa, garage rock, psychedelic rock un šansona stilā, un režisores Marijas de Valukofas īsfilmas “Vienā elpā” (“On one Breath) seanss. Filma, kas uzņemta Rīgā 2018.gadā, veidota pēc Žana Kokto noveles “Marseļas spoks” motīviem.

Galvenajās lomās – gan uz kino ekrāna, gan uz skatuves – iejutīsies populārie Latvijas aktieri Rihards Lepers un Maksims Busels bītkvarteta “The Kruasans” pavadījumā. Mūzikas repertuārs balstās leģendārajās Žaka Ditrona (Jacques Dutronc), Serža Geinsbūra (Serge Gainsbourg), Fransuāzas Ardī (Françoise Madeleine Hardy), Rišāra Antonija (Richard Anthony) un citu XX gs. 60.-70.gadu franču mūziķu un aktieru kompozīcijās. Unikālās programmas autore ir Marija de Valukofa, kuru Latvijas skatītāji pazīst pēc teātra projektiem “Pīķa dāma”, “Baltais taurenītis Jokko”. 

Kas apvieno abas šīs pirmizrādes? Novatorisms, drosme, brīvība. Gan mūzikā, gan uz kino ekrāna skatītāji redzēs jaunu pieeju mākslai, kas ir pārdomāta XX gs. lielo reformatoru – Žana Kokto, Žana Lika Godāra, Rainera Vernera Fasbendera – ietekmē. Muzikālā programma turpina un papildina stāstu, kas tiek izstāstīts filmā “Vienā elpā”. Projekta autori mūzikas un kino valodā pilnībā atklās laikmetu, kas bija modernās dzīves priekšvēstnesis. 

Anotācija filmai “Vienā elpā” (2018)

Žanrs: drāma

Īsfilma “Vienā elpā” ir veidota, iespaidojoties no franču “jaunā viļņa” pēc franču dramaturga, filosofa, dzejnieka Žana Kokto noveles “Marseļas spoks” motīviem. Kokto ļoti precīzi atainojis jauniešu brīvo uzskatu laikmetu pretstatā Francijas buržuāziskajai kultūrai. Filma atkārto šos tematus un pārceļ šo stāstu uz mūsdienām. Spēle, kurai nav robežu, nenovēršami rada katastrofu. 

Režisore: Marija de Valukofa

Lomās:

Rihards Lepers

Maksims Busels

Marija Linarte

Operators: Deniss Sorogins

Komponists: Vladimirs Beluncovs

Organizators: Starptautiskā radošā apvienība TEATRO FABRICA

https://teatrofabrica.org/Lv/Teatrofabrica_Lv.html

https://www.facebook.com/TeatroFabrica

Pasākuma lapa Facebookā: https://fb.me/e/5ide1IYR4

Informatīvais atbalstītājs: radio Baltkom

 

Pasākuma organizators: Teatro Fabrica

 

Pasākuma organizators ir atbildīgs par visu sniegto ziņu patiesumu, kas tiek izvietota SIA "Dzintaru koncertzāle" mājas lapā. SIA "Dzintaru koncertzāle" neuzņemas atbildību šajā sakarā.