DE PHAZZ

Tr. 03. Augusts 2022 19:00

Lielā zāle

DE-PHAZZ
ARTISSIMO Jazz Lounge

Pēc satriecošiem panākumiem pērngad viņi atgriežas, lai līksmot ARTISSIMO festivālā kopā ar klausītājiem!

Vācu džeza grupas De-Phazz pamatu veido trīs mūziķi: Peta Epltona (Pat Appleton, vokāls), Karls Frīrsons (Karl Frierson, vokāls) un Oto Engelharts (Otto Engelhardt. trombons). Kad savulaik viņi nejauši satikās kādā nelielā Vācijas pilsētiņā, katram no mūziķiem jau bija sava ievērības cienīga uzstāšanās pieredze. Aizrāvušies ar domu eksperimentēt tālāk, balstoties uz soul, funktechno un lounge elementu ievīšanu vieglā, gaisīgā džeza audumā, viņi izveidoja De-Phazz. Tā šī grupa radās.

Drīz vien tā parakstīja līgumu ar pazīstamo studiju Mole (Listening Pearls), kas 1997.gadā izdeva De-Phazz debijas albumu Detunized Gravity. Pateicoties svaigajam skanējumam un atmiņā paliekošajiem skaņdarbiem, albums uzreiz piesaistīja uzmanību šai grupai, savukārt studijai sagādāja kulta statusu, noliekot to vienā rindā ar tādām „haizivīm” kā WARP Studio un Irma Records.

Grupas nosaukums ir vairāku vārdu abreviatūra. Pirmā zilbe DE ņemta no vārda destination (galamērķis), PH – no vārda future (nākotne), bet beigu zilbe AZZ – no vārda jazz. Atšifrējumā – „džeza nākotne”.

Pateicoties internetam, De-Phazz mūzika izplatījās ļoti strauji un kļuva ārkārtīgi populāra. Jau kopš pirmā albuma tā iekaroja klausītāju sirdis un „Džeza nākotni” darīja par vienu no pazīstamākajām lounge grupām pasaulē.

De-Phazz cienītājus aizvien turpina intriģēt grupas eksperimenti, kuros akustiskais džezs apvienojas ar dažādiem elektroniskajiem efektiem.

Aizraujoši ritmi, skaņu kolāžas un ironiski teksti ir De-Phazz šarma noslēpums un vizītkarte.

 

Pasākuma organizators: SIA ARTISSIMO

Pasākuma organizators ir atbildīgs par visu sniegto ziņu patiesumu, kas tiek izvietota SIA "Dzintaru koncertzāle" mājas lapā. SIA "Dzintaru koncertzāle" neuzņemas atbildību šajā sakarā.