18. Starptautiskais baleta festivāls. Baleta zvaigznes Jūrmalā

Sv. 06. Augusts 2017 20:00

Lielā zāle

Šis būs astoņpadsmitais gads, kopš augusta mēnesī uz Dzintaru koncertzāles skatuves norisināsies festivāls Baleta Zvaigznes Jūrmalā. Tā ilggadējais vadītājs un dvēsele ir Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis. Pateicoties viņa aizrautībai un mīlestībai uz baleta mākslu festivāls ir audzis un pilnveidojies; Jūrmalā ik gadu baleta cienītāji ir varējuši novērtēt dažādu horeogrāfu rokrakstus un priecāties par izcilām baleta zvaigznēm no visas pasaules, kā arī festivāls ir iespēja topošajiem baleta māksliniekiem vērot un, pie iespējas, dalīties starptautiski atzītu meistaru profesionālajā pieredzē.

Festivāla BALETA ZVAIGZNES JŪRMALĀ baleta mākslinieki:

  • spāniete Alicia Amatriain un kanādietis Jason Reilly ir vadošie baleta solisti Stuttgartes baleta teātrī;
  • serbs Miloš Isailovičs no Belgradas Bitef teātra ir izcils laikmetīgās dejas izpildītājs;
  • armēnis Avetik Karapetjan, kurš savu virtuozo izpildījumu pierādījis vairākos starptautiskos baleta mākslinieku konkursos un ir bjis solists Tulūzas baleta teātrī, Bostonas baletā un Zviedrijas karaliskajā baleta teātrī.
  • amerikāniete Joy Womack. Viņa ir vienīgā amerikāniete, kas uzaicināta dejot Maskavas Lielajā teātrī un Kremļa baletā. J.Womack ir ieguvusi Grand Prix starptautiskajā Youth America Grand Prox (Parīze, 2011) un Asian Grand Prix (Honkongā, 2013), kā arī sudraba medaļu  Varnas starptautiskajā baleta mākslinieku konkursā (Varna, 2016);
  • ukrainis Oleh Ivenko ir Tatarstānas Valsts Akadēmiskās operas un baleta teātra vadošais solists. 2016.gadā ieguvis Zelta medaļu Korejas starptautiskajā baleta konkursā un sudraba medaļu  Varnas starptautiskajā baleta mākslinieku konkursā;
  • Kā arī Latvijas Nacionālā baleta solisti Elza Leimane, Baiba Kokina, Viktorija Jansone, Alise Prudāne, Jūlija Brauere, Arturs Sokolovs, Raimonds Martinovs ar kordebaletu, kuri izpildīs fragmentus no jaunākajiem sezonas iestudējumiem „Pie zilās Donavas”, „Romeo un Džuljeta”, kā arī jaunākie horeogrāfu Raimonda Martinova, Milanas Komarovas un Elzas Leimanes darbi.