Trešais Ziemassvētku festivāls Dzintaru koncertzālē izskanējis

2018-01-09

Ar Latvijas Radio kora koncertu “Pareizticīgo lūgšanas un dziedājumi” 7. janvārī, Dzintaru koncertzālē izskanēja trešais Ziemassvētku festivāls, kuru apmeklēja vairāk nekā 4000 cilvēku, kas ir par 30 % vairāk, salīdzinot ar iepriekšējo festivālu pirms gada.

Jau trešo gadu no 15. decembra līdz 7. janvārim atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē norisinājās krāšņs Ziemassvētku festivāls. Desmit muzikāli daudzveidīgos koncertos tikāmies ar vokālo grupu “Latvian Voices”, Rīgas Doma zēnu kori un ģitāristu Kasparu Zemīti, izcilo pianistu Vestardu Šimku, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, vokālo grupu “The Queen’s Six” no Lielbritānijas un citiem māksliniekiem. Neatņemama programmas daļa bija arī koncerti bērniem “Sniegbaltītes Ziemassvētki” un krāšņs vecgada koncerts ar “Sinfonietta Rīga” un jauno vijolnieku Daniilu Bulajevu. Dzintaru koncertzāles Ziemassvētku festivāla noslēgumā baudījām balsu virtuozu – Latvijas Radio kora koncertu “Pareizticīgo lūgšanas un dziedājumus” ar izcilā krievu komponista Georgija Sviridova pārlaicīgajiem skaņdarbiem diriģenta Sigvarda Kļavas lasījumā.

“Esmu patiesi gandarīts, ka Dzintaru koncertzāles repertuārs ir saistošs mūsu klausītājiem. Mūziķi, kuri aizvadītajā gadā uzstājušies Dzintaru koncertzālē, ir kā krāšņa rota jebkurai koncertzālei pasaulē, un jebkurš festivāls vai koncertzāle varētu lepoties ar šādu “zvaigžņu parādi””, uzsver Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis. “Šo gadu esam uzsākuši ar Latvijas Radio kora koncertu, kurš pamatoti tiek dēvēts par vadošo profesionālo kori pasaulē, un esmu pārliecināts, ka arī turpmākie šī gada notikumi Dzintaru koncertzālē būs saistoši gan Latvijas iedzīvotājiem, gan mūsu viesiem.” 

Ar Ziemassvētku festivālu ir noslēdzies arī viss 2017. gada koncertgads, kas bija viens no krāšņākajiem koncertzāles pastāvēšanas vēsturē. Šogad baudījām tādu izcilu mākslinieku sniegumu kā operzvaigznes Elīna Garanča, Hibla Gerzmava un Kristīne Opolais, diriģents Rikardo Muti un Luidži Kerubīni simfoniskais orķestris, vijolnieki Džošua Bells un Vadims Repins, operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko, trompetists Kriss Boti un daudzi citi brīnišķīgi mākslinieki. Ar viņiem tikāmies Jūrmalas festivālā, “Summertime – aicina Inese Galante”, “Laima Rendez Vous Jūrmala”, “Artissimo”, “BIGBANK Latvijas pērles”, “Kremerata Baltica” festivālā, Baltijas muzikālās sezonas organizētajos koncertos un citos pasākumos.

2017. gadā abās Dzintaru koncertzāles zālēs kopumā notika 154 pasākumi, kurus apmeklēja 148 259 klausītāji. 

Atpakaļ