Jūrmalas iedzīvotāji novērtē Dzintaru koncertzāles darbu

2019-02-27

Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra “SKDS” veiktā jaunākā iedzīvotāju aptauja atklāj, ka pēdējo gadu laikā Jūrmalas iedzīvotāji īpaši pozitīvi novērtē Dzintaru koncertzāles darbību, piešķirot tai visaugstāko vērtējumu Jūrmalas pašvaldības iestāžu vidū.

Saskaņā ar “SKDS” veiktās aptaujas rezultātiem Dzintaru koncertzāles darbu vasarā pozitīvi novērtējuši 74 % respondentu, piešķirot tai visaugstāko vērtējumu visu Jūrmalas pilsētas kultūras iestāžu vidū. Turklāt SIA “Dzintaru koncertzāle” saņēmusi arī visaugstāko novērtējumu daudz plašākajā kategorijā “Pašvaldības iestāžu/struktūrvienību darba vērtējums”. 63 % respondentu novērtēja Dzintaru koncertzāles darbību kā pozitīvu, ierindojot to pirmajā vietā visu Jūrmalas pašvaldības iestāžu un struktūrvienību vidū.

Dzintaru koncertzāle ir arī apmeklētākā kultūras iestāde Jūrmalā, un tajā vasaras periodā ieradās 66 % respondentu, savukārt rudens/ziemas sezonā – 33 % respondentu, par ko īpaši vēlamies pateikties visiem Jūrmalas iedzīvotājiem.

Dzintaru koncertzāles kompleksu veido vēsturiskā slēgtā koncertzāle (Mazā zāle), koncertestrāde (Lielā zāle) un koncertzāles dārzs. Vēsturiskā Dzintaru koncertzāle (Mazā zāle) ir pirmā šāda slēgtas konstrukcijas koncertzāle Latvijā, un to pēc arhitekta Viktora Mellenberga un Aleksandra Birzenieka projekta atklāja 1936. gada vasarā. Pēc vairākus gadus ilgušās rekonstrukcijas un restaurācijas, ko finansēja Jūrmalas dome, Dzintaru koncertzāles Mazā zāle ar 500 skatītāju vietām tika atklāta 2015. gada maijā, nodrošinot koncertdarbību visa gada garumā. Dzintaru koncertzāles vēsturiskā Mazā zāle ir valsts nozīmes arhitektūras un vēstures piemineklis, un kopā ar visu Dzintaru koncertzāles kompleksu tā ir iekļauta Latvijas kultūras kanonā.

Dzintaru koncertzāles vasaras koncertestrāde jeb Lielā zāle ar vairāk nekā 2000 sēdvietām līdzās vēsturiskajai Dzintaru koncertzālei celta 1962. gadā, un tās autors ir arhitekts Modris Ģelzis. Tā ir atvērtās konstrukcijas koncertzāle Latvijā ar modernu pārsegumu un izcilu akustiku, piedāvājot klausītājiem neaizmirstamu muzikālo pieredzi vasaras siltajā sezonā no maija līdz septembrim.

Dabas un mūzikas harmonija Dzintaru koncertzālē apvienojumā ar izcilu arhitektūru un akustiku māksliniekiem un skatītājiem rada neaizmirstamus iespaidus, liekot atgriezties šeit vēl un vēl.

Atpakaļ