Georgijs Osokins aicina uz romantisku klaviermūzikas koncertu Dzintaru koncertzālē

2019-02-27

Valentīndienā, 14. februārī, plkst. 19.30 Dzintaru koncertzālē uz romantisku klaviermūzikas koncertu ciklā “Dzimuši Latvijā” aicina starptautisko konkursu laureāts, jaunākais Osokinu dinastijas pianists, talantīgais Georgijs Osokins.

Georgijs Osokins sevis radītajā mūzikas telpā aicina ar dziļumu, nopietnu pieeju mākslai un interpretācijām ar patiesīguma svaru. “Viņam piemīt rets F. Šopēna mūzikas interpreta talants,” saka slavenais pianists un pedagogs Sergejs Babajans (Sergei Babayan). Savukārt leģendārais krievu pianists Dmitrijs Baškirovs (Dmitri Bashkirov) teicis: “Šis jaunais mūziķis ir ārkārtīgi talantīgs.”

Ciklā “Dzimuši Latvijā” savā soloprogrammā, kas Dzintaru koncertzālē izskanēs romantikas apvītajā Valentīndienā, G. Osokins pie klausītājiem dosies ar klaviermūziku, kurā neapolietis Domeniko Skarlati (Domenico Scarlatti) atklāj elegantu skaistumu starp baroku un klasicismu, Sergejs Rahmaņinovs (Sergei Rachmaninoff) ar vīrišķīgu romantiķa roku ved pa bezgalīgu melodiju plašumiem, Arvo Perts (Arvo Pärt) skaņdarbā “Für Alina” pirmo reizi ieskandina tintinnabuli stilu, kas viņam vēlāk atnesīs pasaules slavu. Un, protams, dvēseles un klavieru taustiņu aristokrāts Frideriks Šopēns (Fryderyk Chopin), kura mūzikas interpretācija jau kļuvusi par G. Osokina programmu neatņemamu piedzīvojumu.

Pēc fināla F. Šopēna konkursā 2015. gadā jaunākais Osokinu dinastijas pianists Georgijs Osokins kļuva par sensāciju, no kritiķiem izpelnoties epitetus “neparedzams, pārāk revolucionārs, lai būtu uzvarētājs”. Kopš dalības konkursā G. Osokins ir ticis aicināts uzstāties daudzās pasaules valstīs un prestižos festivālos. Īpaša pianista firmas zīme ir F. Šopēna mūzika. Britu ierakstu kompānijas “Piano Classics” paspārnē izdots G. Osokina soloalbums ar vēlīnajiem F. Šopēna opusiem, izpelnoties slavinošas recenzijas no ievērojamiem Kanādas, Francijas un Vācijas mūzikas izdevumiem. 2019. gada sākumā plānots izdot jaunu tvartu, kas būs veltīts Sergeja Rahmaņinova mūzikai. Šajā gadā G. Osokinam gaidāma koncerttūre Āzijā un ASV ar Gidonu Krēmeru, Giedri Dirvanauskaiti (Giedrė Dirvanauskaitė) un “Kremerata Baltica”, kā arī debija prestižajā Rūras klavieru festivālā Vācijā un Friburgas/Bernes klavieru sērijās.

“Dzimuši Latvijā” ir koncertu cikls, kura ietvaros atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē notiek tādu izcilu Latvijas mākslinieku solokoncerti, kuri savu meistarību un atzinību ir nostiprinājuši ārpus Latvijas robežām.

Atpakaļ