Lielo mūzikas balvu 2018 saņem divi Dzintaru koncertzāles koncerti

2019-03-11

2019. gada 5. martā Latvijas Nacionālajā operā notika 26. Lielās mūzikas balvas pasniegšanas svinīgā ceremonija, kurā tika apbalvoti laureāti astoņās kategorijās, tostarp par labāko koncertu un uzvedumu. Īpašs prieks, ka divi no šiem koncertiem skatāmi Dzintaru koncertzālē. Kategorijā “Gada koncerts” balvu saņēma 2018. gada Jūrmalas festivāla atklāšanas koncerts “Dzimuši Latvijā”. Savukārt “Publikas simpātijas balvu”, kas tika noskaidrots balsojumā portālā Delfi, balvu ieguva koncertizstāde “Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…”, kas Dzintaru koncertzālē būs skatāma šā gada 11. un 12. maijā.

Jūrmalas festivāla atklāšanas koncerts “Dzimuši Latvijā”, kas 24. jūlijā izskanēja Dzintaru koncertzālē bija viens no vērienīgākajiem 2018. gada koncertiem, kur tikāmies ar izciliem Latvijā dzimušiem mūziķiem, kuri ieguvuši plašu starptautisku atzinību – operdziedātāju Kristīni Opolais, akordeonisti Kseniju Sidorovu un vijolnieci Vinetu Sareiku. Viņas sniedza priekšnesumu kopā ar jauniem daudzsološiem mūziķiem – baritonu Kalvi Kalniņu, ģitāristu Miku Akotu un vijolnieku Daniilu Bulajevu. Berlīnes Komiskās operas muzikālā vadītāja Aināra Rubiķa vadībā viņiem uz Dzintaru koncertzāles lielās skatuves pievienojās unikāls Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskais orķestris, kura sastāvā muzicēja labākie Latvijas jaunie mūziķi. Koncertu pārraidīja Latvijas Televīzija un Latvijas Radio 3 “Klasika”.

Koncertizstāde “Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…”, kas Dzintaru koncertzālē būs skatāma šā gada 11. un 12. maijā, un tā ir veltīta izcilā latviešu mākslinieka Ilmāra Blumberga (1943–2016) daiļradei. Mākslas darbu ielokā koris “Kamēr…” īpaši radītā koncertprogrammā izpilda septiņus skaņdarbus, kurus, iedvesmojoties no I. Blumberga mākslas motīviem un dzīves gājuma, radījuši kora uzticami draugi – komponisti Georgs Pelēcis, Ēriks Ešenvalds, Pēteris Vasks, Juris Karlsons, Gabriels Džeksons (Gabriel Jackson), Dobrinka Tabakova (Dobrinka Tabakova) un Vītauts Miškinis (Vytautas Miškinis). Koncerizstādes telpu korim palīdz apdzīvot Viestura Kairiša režija, Elīnas Lutces horeogrāfija, Ģirta Bisenieka kustības un Egila Kupča gaismu partitūra.

Lielā mūzikas balva (LMB) ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā. LMB organizē VSIA “Latvijas Koncerti” sadarbībā ar Kultūras ministriju. Šogad apbalvošanas ceremonija notika divdesmit sesto reizi.

Foto - Kaspars Balamovskis

Atpakaļ