Svētdien “Brīvdienu mūzika” koncertā šarmantā dziedātāja Jolanta Strikaite-Lapiņa

2019-03-21

Šo svētdien, 24. martā, plkst. 14.00 ciklā “Brīvdienu mūzika” tiksimies ar šarmanto dziedātāju Jolantu Strikaiti-Lapiņu, kurai koncertā pievienosies ērģelniece Ilze Reine un trompetists Jānis Porietis. J. Strikaite-Lapiņa, kuru sākotnēji iepazinām kā populārās mūzikas izpildītāju, pēdējos gados pievērsusies klasiskajai mūzikai un jau vairākus gadus ir Latvijas Nacionālās operas soliste. Šajā koncertā viņa kopā ar draugiem atskaņos Baha, Mīteļa un Hendeļa vokālos skaņdarbus.

Dziedātāja Jolanta Strikaite-Lapiņa ieguvusi maģistra grādu operdziedāšanā Latvijas Mūzikas akadēmijā (profesores A. Garančas un K. Gailītes klasē). Vokālo meistarību papildinājusi meistarklasēs pie dažādiem pedagogiem un dziedātājiem, tostarp Aksela Everaerta (Nīderlande), Astas Kriksciunaites (Lietuva), Lienes Kinčas un Andžellas Gobas. 2013. gada vasarā kļuvusi par Alīdas Vānes starptautiskā konkursa diplomandi. Bijusi dalībniece Nordoperas Intensīvajā jauno dziedātāju programmā. Kopš 2013. gada piedalījusies dažādos operas un muzikālo izrāžu iestudējumos. Vokāli instrumentālajos iestudējumos dziedājusi soprāna solo Orfa Carmina Burana, Catulli Carmina un Sera Džona Tavenera opusā Erosa Ikonas, dziedājusi nāru Imanta Kalniņa oratorijā Dzejnieks un nāra. Atjaunotajā Latvijas operetes fonda iestudējumā Jautrā atraitne (Lehārs) atveido Valensjennas lomu.

Nākamajā “Brīvdienu mūzikas” koncertā 28. aprīlī tiksimies ar populāro vijolnieku Raimondu Ozolu un viņa draugiem – taustiņinstrumentālistu un komponistu Raimondu Macatu un ģitāristu Mārci Auziņu. Savukārt pēdējā šā pusgada “Brīvdienu mūzikas” koncertā, 19. maijā, tiksimies ar džeza dziedātāju Kristīni Prauliņu un trombonista Laura Amantova džeza kvartetu, kurā muzicē Latvijā atzīti džeza mūziķi – Viktors Ritovs (taustiņinstrumenti), Andris Grunte (bass) un Artis Orubs (sitaminstrumenti).

Cikla “Brīvdienu mūzikas’’ stundu garajos koncertos tiek gaidītas ģimenes, jaunieši vai seniori, kuri vēlas apmeklēt koncertu dienas gaišajā laikā, apvienojot to ar jauku pastaigu gar jūru un nesteidzīgu brīvdienu maltīti Dzintaru koncertzāles restorānā “Vīna studija Maestro”. Tāpat kā iepriekšējā gadā cikla “Brīvdienu mūzikas’’ koncertus vada atraktīvais, publikas un koristu iemīļotais diriģents Jānis Ozols. Viņš koncertus veido kā sarunu ar māksliniekiem par mūziku un dzīvi. Demokrātiskiem koncertiem arī demokrātiskas biļešu cenas – tikai 9 eiro un 50 centi.

Atpakaļ