Dzintaru koncertzāles vasaras sezonu noslēgs grupa “Dagamba” un Latvijas Radio Bigbends ar programmu “DAGAMBA feat TCHAIKOVSKY”

2019-08-28

Svētdien, 1. septembrī, plkst. 19.00 Dzintaru koncertzālē uz iespaidīgu vasaras sezonas noslēguma koncertu aicina klasiskās mūzikas “huligāni” – grupa “DaGamba” – un Latvijas Radio Bigbends. Viņu sniegumā baudīsim jauno elpu aizraujošo un netradicionālo muzikālo priekšnesumu – “DAGAMBA feat TCHAIKOVSKY” vēl nebijušā skanējumā.

Jaunās koncertprogrammas pamatā ir ideja par mūsdienu tradīciju, veidojot neierastu sadarbību starp dažādiem mūziķiem, atklāt pārsteidzošas, unikālas un iepriekš nedzirdētas nokrāsas. Koncertprogrammā “DAGAMBA feat TCHAIKOVSKY” neskanēs tikai Pētera Čaikovska darbi. Tie mijiedarbosies ar grupas oriģinālmūziku, pārkāpjot klasiskos standartus un šķietami neiespējamo padarot iespējamu.


“Čaikovskis, viens no klasiskās mūzikas grandiem, ir klātesošs arī mūsdienās. Viņa mūzika tiek izmantota kino skaņu celiņos un datorspēlēs, savukārt baleta “Riekstkodis” apmeklējums Ziemassvētku laikā ir kļuvis par tradīciju daudzām ģimenēm visā pasaulē. Tāpēc mūsu jaunā programma ir sadarbības projekts ar lielo meistaru, it kā viņš pats joprojām dzīvotu starp mums, tāpat kā dzīvo viņa mūzika,” skaidro grupas līderis Valters Pūce.


“Uzsākot darbu pie jaunās koncertprogrammas, atklājām, cik liels izaicinājums mums pašiem ir strādāt ar romantisko un satura piesātināto Čaikovska mūziku. Tajā ir emocionalitāte un melodiskums, savukārt DAGAMBA piešķir tai rokam raksturīgo dinamismu un ritmu,” atzīst pianists Dainis Tenis.


Savukārt Latvijas Radio Bigbenda pievienošanās grupas “DaGamba” jaunajai koncertprogrammai “DAGAMBA feat TCHAIKOVSKY” ļaus klausītājiem to izbaudīt daudz krāšņākā un vēl nebijušā skanējumā.


Grupu “DaGamba” 2011. gadā izveidoja Valters Pūce. Viņam pievienojās bērnības draugs un čellists Antons Trocjuks, bet pēc pāris gadiem – irāņu perkusionists Hamidreza Rahbaralams un lietuviešu pianists Dainis Tenis, izveidojot starptautisku grupas sastāvu. Pirms gada grupas sastāvu papildināja arī bundzinieks Artūrs Jermaks. “DaGamba” aizraujošie muzikālie eksperimenti un radošie risinājumi būvē tiltu starp dažādām mūzikas pasaulēm – roku, popu un klasisko mūziku, šādi apvienojot dažādus muzikālos stilus, kā arī piešķirot klasiskai mūzikai mūsdienīguma elpu un skanējumu.

Atpakaļ