Dzintaru koncertzālē uzstāsies vieni no pieprasītākajiem Ņujorkas džezmeņiem Ārona Goldberga trio

2016-03-29

Sestdien, 2. aprīlī plkst.19:00 ar pasaulslavenā Ārona Goldberga džeza trio koncertu Dzintaru koncertzāle uzsāk jaunu ciklu Jūrmala Jazz. Tā ietvaros koncertzālē varēs baudīt izcilu džeza mūziķu sniegumu no visas pasaules.

Lai baudītu dzīvu bībop džezu šajā pavasarī nav jādodas uz Amerikas Savienotajām Valstīm, jo pavisam autentisku, Ņujorkas dūmakaino džeza mūzikas pagrabiņu intīmajā gaisotnē ieturētu džeza mūzikas vakaru Jūrmalā piedāvās viens no aizrautīgākajiem un neatvairāmākajiem post bībopa pianistiem Ārons Goldbergs un viņa džeza trio.

Bostonā dzimušais Ārons Goldbergs džezam pievērsies jau studiju laikā. Ņujorkas jaunajā džeza un mūsdienu mūzikas augstskolā viņš pavadījis vien gadu, taču vēlāk ar magna cum laude absolvējis Hārvardas universitāti. Bostonas kafejnīcas nomainījis pret džeza paradīzi Bruklinu, Ārons Goldbergs zibenīgi iekļaujas dažādos džeza mūzikas ansambļos un muzicē kopā ar tādām ietekmīgām džeza leģendām kā Als Fosters, Fredijs Hubards, Nikolass Peitons, Marks Tērners, u.c. Viņa kontā ir ap 60 dažādos sastāvos ieskaņotu albumu, performances Amerikas Savienot Valstu līderiem – Džonam Kerijam un Barakam Obamam, Ārons Goldbergs ir džeza dīvas Betijas Kārteres programmas Jazz Ahead vadītājs Ņujorkas Kenedija centrā, kā arī vairāku citu izglītojošu džeza programmu līderis.

Ārona Goldberga džeza trio dibināts 1998. gadā, un tajā muzicē Virdžīnu salu basists, komponists, regeja, gospeļa un afro-karībiešu mūzikas calypso  lietpratējs Rūbenss Rodžers, kā arī amerikāņu sitaminstrumentālists, par baptistu mācītāju ordinētais mūziķis Eriks Harlands.

Atpakaļ