Ar Pasaules deju Lielkoncertu atklās 8. Starptautisko tautas deju festivālu “Sudmaliņas”

2016-06-16

2016. gada 2. jūlijā plkst. 19.30 Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā ar Pasaules deju lielkoncertu tiks atklāts VIII Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas”. Lielkoncertā ar dažādu zemju un kultūru deju rakstiem iepazīstinās kolektīvi no Armēnijas, Baltkrievijas, Gruzijas, Ķīnas, Latvijas, Polijas un Turcijas.

Lielkoncertā piedalīsies Deju grupa “Mush” un Ečmiadzinas klostera un AGBU (Vispasaules armēņu labdarības savienība) deju ansamblis “Amberd” no Armēnijas, Baltkrievijas Republikas Nopelniem bagātais kolektīvs Kultūras centra “Vitebska” deju ansamblis “Ļjavoniha”, Ķīnas Ziemeļrietumu universitātes nacionalitātēm etniskā mākslas grupa un Hunhe Haņi Ji mākslas grupa no Ķīnas, Tautas deju ansamblis “Poligrodzianie” no Polijas, Čorlu pašvaldības turku tautas deju ansamblis un IDEMM Folkloras centra deju kopa no Turcijas.

Stāstu par Latviju un sevi izdejos tautas deju ansambļi “Dancis”, “Gatve”, “Līgo”, “Rotaļa” un “Teiksma”. Latviešu horeogrāfu – Aijas Baumanes, Ulda Žagatas, Jāņa Ērgļa un Jāņa Purviņa radītās dejas, no kurām daudzas ir jau ierindotas klasikas zelta pūrā, vēstīs par vērtībām, ar kurām lepojamies savā zemē.

„Ja vēji liek griezties sudmalu spārniem un no graudiem, atmetot liekās pelavas, sudmalās maļas milti, tad dejotāji dejas sudmalās ir pārtapuši un spēruši soli pāri Laika slieksnim, kur dejā satiekas tautas sensenais viedums, šodienas enerģijas pulss un dejas jauda!”, stāsta koncerta režisore Dace Micāne-Zālīte.

2. jūlijā no plkst. 18.00 no Horna dārza pa Joma ielu līdz Turaidas ielai notiks festivāla “Sudmaliņas” dalībnieku gājiens.

VIII Starptautiskais tautas deju festivāls – konkurss „Sudmaliņas” notiks no 2. līdz 7. jūlijam Rīgā, Jūrmalā, Jelgavā un Pilsrundālē. Festivālā programmā – koncerti brīvdabā un koncertzālēs, labdarības koncerti pansionātos un rehabilitācijas centros, dalībnieku gājiens, kā arī danču vakari. Pirmo reizi festivāla vēsturē plānots deju grupu konkurss, to vērtēs starptautiska žūrija.

Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas” ir vērienīgākais festivāls skatuviskās dejas jomā Latvijā, kura mērķis ir pulcēt kopā Latvijas un dažādu pasaules valstu dejotājus, kas radoši pēta, iepazīst un pārmanto tautas dejas tradīcijas.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs festivālu “Sudmaliņas” organizē no 1992. gada. Festivāla idejas autore ir Deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe Ingrīda Edīte Saulīte. Savā pastāvēšanas laikā (1992., 1995., 1997., 1999., 2002., 2005., 2009.) festivāls kļuvis par stabilu tradīciju, kas guvis ārvalstu viesu, Latvijas dejotāju, skatītāju un kritiķu augstu vērtējumu. Iepriekšējos septiņos festivālos piedalījušās 114 Latvijas deju grupas un 93 deju grupas no 43 pasaules valstīm.

Plašāka informācija VIII Starptautiskā tautas deju festivāla “Sudmaliņas” mājas lapā:www.sudmalinas.lv

Biļetes uz VIII Starptautiskā tautas deju festivāla “Sudmaliņas” atklāšanas koncertu nopērkamas visās “Biļešu paradīze” kasēs un internetā bilesuparadize.lv.

Atpakaļ