Dzintaru koncertzāle saņem visaugstāko novērtējumu Jūrmalas iedzīvotāju aptaujā

2016-07-07

2016. gadā pētījumu centrs SKDS ir veicis aptauju, kurā tika noskaidrota Jūrmalas iedzīvotāju attieksme dažādos ar pašvaldības darbu saistītos jautājumos. Pētījuma rezultāti atklāja, ka Jūrmalas iedzīvotāji īpaši pozitīvi novērtējuši Dzintaru koncertzāles darbību pēdējo triju gadu laikā, piešķirot tai visaugstāko novērtējumu Jūrmalas pašvaldības iestāžu vidū!

“Esmu patiesi gandarīts, ka Jūrmalas iedzīvotāji ir pamanījuši un tik augstu novērtējuši pārmaiņas, kuras skārušas gan koncertzāles vizuālo veidolu, gan arī tās saturisko piepildījumu. Šāds novērtējums uzliek lielu atbildību visai Dzintaru koncertzāles komandai arī turpmāk pielikt visas iespējamās pūles, lai Jūrmalas iedzīvotāji un viesi koncertzālē allaž justos gaidīti un katrs koncertzālē pavadītais vakars kļūtu par neaizmirstamu piedzīvojumu. Izsaku vislielāko pateicību Jūrmalas domei par atbalstu, Dzintaru koncertzāles darbiniekiem par līdz šim paveikto un Jūrmalas iedzīvotājiem par uzticību Dzintaru koncertzālei,” aptaujas rezultātus komentēja Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis.

Saskaņā ar pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas rezultātiem, Dzintaru koncertzāles darbu pozitīvi novērtējuši 79% respondentu, tādējādi tai piešķirot visaugstāko novērtējumu visu Jūrmalas pilsētas kultūras iestāžu vidū. 

Turklāt SIA "Dzintaru koncertzāle" saņēmusi arī visaugstāko novērtējumu daudz plašākajā kategorijā "Pašvaldības iestāžu / struktūrvienību darba vērtējums". 69% respondentu novērtējuši SIA "Dzintaru koncertzāle" darbību kā pozitīvu, tā ierindojot to pirmajā vietā visu Jūrmalas pašvaldības iestāžu un struktūrvienību vidū.

Dzintaru koncertzāles kompleksu veido vēsturiskā slēgtā koncertzāle (Mazā zāle), koncertestrāde (Lielā zāle) un koncertzāles dārzs.

Vēsturiskā Dzintaru koncertzāle (Mazā zāle) ir pirmā slēgtas konstrukcijas koncertzāle Latvijā, kas pēc arhitekta Viktora Mellenberga un Aleksandra Birzenieka projekta tika atklāta 1936. gada vasarā. Pēc vairākus gadus ilgušās rekonstrukcijas un restaurācijas, ko finansējusi Jūrmalas pilsētas dome, Dzintaru koncertzāles Mazā zāle ar 500 skatītāju vietām durvis apmeklētājiem vēra 2015. gada maijā, koncertdarbību xturpmāk nodrošinot visa gada garumā. Dzintaru koncertzāles vēsturiskā Mazā zāle ir valsts nozīmes arhitektūras un vēstures piemineklis un kopā ar visu Dzintaru koncertzāles kompleksu iekļauta Latvijas Kultūras kanonā.

Dzintaru koncertzāles vasaras koncertestrāde jeb Lielā zāle ar vairāk nekā 2000 sēdvietām līdzās vēsturiskajai Dzintaru koncertzālei celta 1962. gadā, un tās autors ir arhitekts Modris Ģelzis. Tā ir atvērtās konstrukcijas koncertzāle Latvijā ar modernu pārsegumu un izcilu akustiku, kas klausītājiem piedāvā neaizmirstamu muzikālo pieredzi vasaras siltajā sezonā no maija līdz septembrim.

Dabas un mūzikas harmonija Dzintaru koncertzālē apvienojumā ar izcilu arhitektūru un akustiku māksliniekiem un skatītājiem rada neaizmirstamus iespaidus, liekot atgriezties šeit vēl un vēl.

Atpakaļ