Dzintaru koncertzālei jauna grafiskā identitāte.

2015-05-05

Dzintaru koncertzāle ir ne vien Jūrmalas, bet Latvijas mēroga leģenda. Vieta pie jūras, kur “dzīvo mūzika”, ir kļuvusi par iedvesmas avotu daudzu slavenu mūziķu paaudzēm. Tā ir vēsturiska vērtība, tradīcija, kas ilgst teju 80 gadu. Ar savu interesanto vēsturi kopš 19.gadsimta beigām, kad tā bija pazīstama kā Edinburgas kūrmājas koncertdārzs, Dzintaru koncertzāle sasniegusi jaunu dimensiju kā unikāls un mūsdienīgs 2 koncertzāļu komplekss.

Eiropas mērogā unikālais Dzintaru koncertzāles komplekss, sākot ar 2015.gada maiju piedāvās augstvērtīgus koncertus visos gadalaikos vēsturiskajā Mazajā zālē un vasaras sezonā - Lielajā zālē.

 

Grafiskās identitātes ideja.

Trīs dzintari, kas dzimst, savienojoties divām enerģijām - jūras un zemes. Rodas gaisma un skaņa, kas tādējādi manifestējas.

Koncepcija.
Likloča-Zalkša zīmes motīvs atrodas uz vēsturiskās 1936. gada 25. jūlijā atklātās un tagad mūsdienīgi rekonstruētās slēgtās koncertzāles fasādes. Kad divi vijumi savienojas, saskarsmes vietās rodas dzintari. Tieši tāpat, kā tas ir noticis dabā tūkstošiem gadu.
Logo krāsu gamma ir dzeltena, savā pilnajā versijā paredzot 3 toņus. Dzeltenais vislabāk raksturo dzintarus, uzsverot Dzintaru koncertzāles būtisko funkciju - īpaši sajūsminošu notikumu un sajūtu radīšanu cilvēkos. Tādas sajūtas ir pilnas prieka un gaismas, kas nozīmē dzelteno gammu. Savā grafiskajā dinamikā līnijas netieši atgādina kaut ko no nošu rakstiem, tajā pašā laikā, uzsverot vietas faktoru - Dzintaru koncerzāle ir Latvija!

Dzintaru koncertzāles jaunās grafiskās zīmes autors ir mākslinieks Māris Kalve.

Atpakaļ