Inga Kalna saņem Lielo mūzikas balvu par koncertu Dzintaru koncertzālē

2017-03-23

Ar lepnumu paziņojam, ka par izcilu sniegumu kamermūzikā 2016. gada 8. oktobra koncertā Dzintaru koncertzālē “Lielo mūzikas balvu 2016” saņēmusi izcilā latviešu operdziedātāja – Inga Kalna.

Titulētajā koncertā, kas atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē izskanēja 2016. gada 8. oktobrī, izcilā latviešu operdziedone kopā ar uzticamo kamermūzikas partneri pianisti Diānu Ketleri izpildīja trīs izcilu kamermūziķu vokālos dārgumus – Riharda Štrausa, Alfrēda Kalniņa un Jāņa Mediņa kamermūzikas pērles.

Pēc vairākiem gadiem Hamburgas Valsts operā Inga Kalna tagad ir brīvmāksliniece un aktīvi darbojas iecienītajā klasicisma un baroka laika operu žanrā, dziedot Vācijas, Francijas, Kanādas un Itālijas operteātros. Ingas Kalnas apbrīnojamā vokālā meistarība, trāpīgās, intuitīvi gudri un precīzi veidotās interpretācijas katru uzstāšanos padara neaizmirstamu – vai tā būtu reibinoši virtuoza baroka vai kaismīgi spraiga mūsdienu operloma, izteiksmīgs vokālās kamermūzikas cikls vai soprāna solo kādā vokālās mūzikas lieldarbā.

“Lielās mūzikas balvas 2016” pasniegšanas svinīgā ceremonija un koncerts, kurā tika pasniegtas balvas deviņās kategorijās, norisinājās 7. martā Latvijas Nacionālajā operā. Tas ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā, ko pasniedz kopš 1993. gada, kad Kultūras ministrija pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas pieņēma lēmumu ik gadu izcilākos sasniegumus mūsu valsts mūzikas dzīvē godināt ar īpašu balvu.

Atpakaļ