Pasaules tūres ietvaros, Dzintaru koncertzālē uzstāsies neatkārtojamā franču džeza dziedātājā no Ņujorkas Cyrille Aimée

2017-04-20

29. aprīlī plkst. 19.00 pasaules turnejas ietvaros ar vienīgo koncertu Dzintaru koncertzālē uzstāsies neatkārtojamā franču džeza dziedātāja no Ņujorkas Sirila Emē ar grupu.

“Satriecoši radoša... ar izcilu skanējumu, svaigām idejām un nevainojamu ritmu, viņa godā tradīciju, neieslīgstot pagātnes valgos.” /The Wall Street Journal/

Sirila Emē ir franču un dominikāņu izcelsmes dziedātāja, kuras neaizmirstamā uzstāšanās festivālā “Rīgas Ritmi” daudziem Latvijas džeza cienītājiem joprojām ir spilgtā atmiņā. Šoreiz neizsmeļamais džeza talants Latvijas klausītājiem piedāvās dziesmas no jaunā kritiķu apjūsmotā albuma “Let’s Get Lost”.

Kopā ar Sirilu koncertā dzirdēsim divu ģitārspēles brīnumbērnus Adriēnu Moiņjāru (Adrien Moignard) un Maiklu Valeanu (Michael Valeanu), kā arī Austrālijas ritma instrumentālistu un basistu Semu Eningu (Sam Anning) un bundzinieku Radžu Džajavīru (Raj Jayaweera), kuru muzicēšana ir tik ļoti cieši savijusies, ka, šķiet, visas skaņas rada viena persona. Emē šim skanējumam pievieno domīguma pilnas nianses papildus savam ierastajam dedzīgumam, paverot skatu uz rūgtensaldu dziļumu, kas klausītājus nemanāmi ievilina burvīgajā fantāziju pasaulē.

Savu bērnību Sirila Emē aizvadīja Francijā, Samuā pie Sēnas (Samois-sur-Seine), kur, ziņkāres dzīta, mēdza izlavīties pa guļamistabas logu, lai aizietu uz tuvējo čigānu apmetni, kas bija pārpildīta ar ikgadējā Džango Reinharta (Django Reinhardt) festivāla apmeklētājiem. Drīz vien viņa iemīlēja čigānu mūziku un dzīvesveidu, tāpēc turpmākajos gados kopā ar saviem draugiem melomāniem ceļoja pa Eiropu, dziedādama uz ielām. Klejojumu gaitās viņa nonāca Montrē (Montreux) Džeza festivālā, kur 2007. gadā dziedātāju konkursā ieguva pirmo vietu un finansējumu pašas izdotajam albumam.

Uzzinājusi, ka Francijas televīzija ir izsludinājusi ASV jauno izpildītāju konkursa “Amerikāņu elks” franču versijas dalībnieku atlasi, Emē pieteicās un iekļuva finālā. Tomēr, uzzinot, ka viņa nevarēs dziedāt brīvi izvēlētas dziesmas, sāka kūsāt čigānietes asinis, un jaunā dziedātāja klaji novērsās no konkursa.

Drīz pēc šā notikuma Sirila pārcēlās uz ASV, kur 2010. gadā iekļuva leģendārā Teloniusa Monka (Thelonious Monk) Starptautiskā džeza vokālistu konkursa finālā, un 2012. gadā viņa jau plūca laurus Sāras Vonas (Sarah Vaughan) Starptautiskajā džeza vokālistu konkursā.

Emē talants nepalika nepamanīts arī Stīvena Zondhaima (Stephen Sondheim) ausīm, kurš dziedātāju izvēlējās dalībai Encores Special Presentation mūziklu programmā, lai 2013. gada novembrī uzstātos kopā ar Bernadeti Pītersu (Bernadette Peters) Ņujorkas izpildītājmākslas mekā “City Center”.

2014. gada augustā laikraksts “The New York Times” novērtēja Emē pirmo ierakstu studijā tapušo albumu “It’s a Good Day” kā “drosmīgu uznācienu, kas ir pasniegts ar smaidu”. Ar savu otro albumu “Let’s Get Lost”, kas ir ierakstīts studijā “Mack Avenue Records”, spilgtā dziedātāja jau kļuva par atzītu džeza mākslinieci. Tas izceļ dziedātājas daudzšķautņaino personību. Pēc iespaidīgiem priekšnesumiem divu gadu laikā visā pasaulē, iepazīstinot klausītājus ar albuma “It’s A Good Day” repertuāru, Emē atminas savu muzikālo un personīgo izaugsmi, stāstot par jaunu, tikko dzimušu mīlu, kas nu ir sasniegusi pilnbriedu.

Koncerts notiek ciklā “Jūrmala Jazz”, kura ietvaros Dzintaru koncertzāle piedāvā klausītājiem baudīt izcilu džeza mūziķu priekšnesumus no visas pasaules.

Atpakaļ