Aicinājums pieteikties 36. starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa Baltijas reģiona atlases kārtai

2017-04-28

17. maijā vēsturiskajā atjaunotajā Dzintaru koncertzālē norisināsies 36. starptautiskā Hansa Gabora Belvederes vokālistu konkursa Baltijas reģiona atlases kārta. Pretendenti vēl var pieteikties līdz šā gada 3. maijam, aizpildot reģistrācija veidlapu Belvederes konkursa mājaslapā http://www.belvedere-competition.com/registration/. Savukārt klausītāji, pateicoties Jūrmalas Domes atbalstam, konkursa atlasi varēs apmeklēt bez maksas, ar ielūgumiem, kurus iespējams saņemt visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Vīnes kameroperas dibinātāja un ilggadējā vadītāja Hansa Gabora vārdā nosauktais Belvederes jauno vokālistu konkurss pirmoreiz norisinājās 1982. gadā Vīnē. Ņemot vērā lielo konkursa interesentu un dalībnieku skaitu, kopš 1992. gada dažādās pasaules pilsētās tiek organizētas reģionālās konkursa atlases kārtas. Belvederes jauno operas solistu konkurss ir nozīmīgs atspēriena punkts jaunajiem operdziedātājiem no visas pasaules. Iepriekšējo konkursu dalībnieku un godalgotu vietu ieguvēju vidū ir arī tādu pasaulē atzinību guvušu latviešu izcelsmes operdziedātāju vārdi kā Egils Siliņš, Krišjānis Norvelis, Sonora Vaice un Elīna Garanča.

Kopš 2005. gada ar Jūrmalas domes atbalstu Hansa Gabora Belvederes operas solistu konkursa Baltijas valstu atlases kārta norisinās Jūrmalā.

Belvederes operas solistu konkursā jauno operdziedātāju sniegumu vērtē nevis mūzikas vai operas žanra profesionāļi, eksperti un mūziķi, bet gan potenciālie darba devēji, operu intendanti un aģentūru direktori, ietekmīgu operu un festivālu vadītāji, mūzikas promoteri un mediju nozares pārstāvji. Tiek piešķirta arī “Preses balva”, kā arī klausītāji ar savu balsojumu izvēlas vienu no atlases kārtas dalībniekiem, piešķirot “Publikas balvu”.

Atpakaļ