Šodien Dzintaru koncertzālē - maestro Raimonds Pauls ar savām skaistākajām melodijām džeza ritmos

2017-06-02

Šodien, 2. jūnijā, plkst. 20.00 ar grandiozu koncertu tiks atklāta Dzintaru koncertzāles vasaras sezona. Koncertā tiksimies ar maestro Raimondu Paulu, Latvijas Radio bigbendu, pianistiem Vestardu Šimku un Hariju Bašu, dziedātāju Dināru Rudāni, jauno un talantīgo pianistu Andreju Feldmani, kā arī Jūrmalas festivāla orķestri diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā.

Maestro Raimonds Pauls, kura īpašais klavieru piesitiens ir pazīstams ikvienam mūzikas cienītājam, pie klavieru taustiņiem uguņos kopā ar džeza virtuoziem – Latvijas Radio bigbendu, pianistu Hariju Bašu un dziedātāju Dināru Rudāni. Kopīgi viņi ļausies gan maestro Raimonda Paula skaistākajām melodijām, gan džeza priekšvēstneša – regtaima – enerģiskajiem ritma virpuļiem.

Koncertā dzirdēsim tādas Raimonda Paula iemīļotas kompozīcijas kā “Kerija”, “Meitenes no Romas”, “Rudens Rīga”, “Kad mīla atnāk”, “Gleznotājs”, “Noslēpums”, “Mēness gaismā”, “Kādas pilsētas ugunis”, “Vokalīze”,Kardināls”, “Lūdzu, piedod” un “Aiz loga vasara”. Savukārt klavieru duetos ar džeza lielmeistaru Hariju Bašu, maestro Raimonds Pauls atskaņos leģendārās Skota Džoplina un Kurta Veila regtaima kompozīcijas.

Vasaras sezonas atklāšanas koncertā maestro Raimonds Pauls ieskandinās arī jauno Dzintaru koncertzāles “Steinway & Sons” koncertflīģelis, kas iegādāts ar Borisa un Ināras Teterevu fonda un Jūrmalas pilsētas atbalstu un ir paredzēts lietošanai tikai vēsturiskajā Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē. Šis koncerts būs vienīgais, kurā jaunais koncertflīģelis būs redzams un dzirdams uz Dzintaru koncertzāles Lielās zāles skatuves.

Izcilākais latviešu populārās mūzikas autors un pianists Raimonds Pauls, kurš, tāpat kā Dzintaru koncertzāle, 2016. gadā svinēja 80. dzimšanas dienu, ir slavenākais komponists ne tikai Latvijā, bet tālu aiz tās robežām. Maestro Paula bagātā radošā iztēle apvienojusi latviešu tautas mūzikas intonācijas, džeza, blūza, rokenrola, franču šansona, vācu šlāgera un tautiskās ziņģes intonācijas un elementus ar moderniem strāvojumiem, allaž spējot radīt aktuālu, visiem interesantu un reizē ļoti demokrātisku mūziku. Atšķirībā no daudziem dziesmu autoriem R. Pauls bieži ir savu sacerējumu interprets vai izpildītāju koncertmeistars, un viņa klavierspēlei raksturīgs ļoti individuāls, īss, akcentēti aprauts piesitiens, kas ļauj nekļūdīgi atpazīt maestro stilu.

Harijs Bašs ir viens no Latvijas labākajiem džeza pianistiem. Pēc uzvaras festivālā “Liepājas dzintars” viņu ievēroja maestro Raimonds Pauls, un abi kopā izveidoja duetu, ar kuru uzstājās ne tikai Latvijā, bet arī tālu aiz tās robežām. Harijs Bašs ir sadarbojies ar visiem ievērojamākajiem Latvijas muzikālajiem kolektīviem un tādiem solistiem kā Inesi Galanti, Intaru Busuli, Lindu Leen, Mariju Naumovu, Olgu Pīrāgu, Kristīni Zahārovu, vokālo grupu “Framest” un citiem māksliniekiem.

Dināra Rudāne ir jauna, talantīga un daudzpusīga dziedātāja, kura ieguvusi maģistra grādu operdziedāšanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Publikai plašāk pazīstama, uzstājoties grupā “Re:public”, meiteņu rokgrupā “Rock 5”, kā arī kā Markus Rivas fona vokāliste. Uzvarējusi šovā “Izklausies redzēts”, D. Rudāne šobrīd piedalās dažādu žanru projektos – rokmūzikā, opermūzikā, kā arī muzicējot kopā ar maestro Raimondu Paulu.

Latvijas Radio bigbendam ir būtiska nozīme Latvijas džeza mūzikas vēsturē. 2012. gadā – pēc 16 gadu pārtraukuma – leģendārais džeza kolektīvs atsāka aktīvu darbību un 2016. gadā nosvinēja 50. gadadienu kopš tā dibināšanas. Orķestra patrons ir maestro Raimonds Pauls.

Latvijas Radio bigbends dibināts 1966. gadā. Sākumā to dēvēja par Latvijas PSR Televīzijas un radio estrādes orķestri, bet 1992. gadā to pārdēvēja par Radio vieglās un džeza mūzikas orķestri. Tā pirmais vadītājs un diriģents bija komponists Ringolds Ore, vēlāk – vijolnieks un aranžētājs Alnis Zaķis (1968–1991), taču Latvijas Radio bigbendu vadīja arī Raimonds Pauls un Gunārs Rozenbergs. Pašlaik mūziķi turpina popularizēt latviešu džeza mūziku dažādām auditorijām, koncertējot ne tikai džeza mūzikas festivālos, bet arī dažādos pilsētvides notikumos.

Jaunā “Steinway & Sons” koncertflīģeļa iegāde ir daļa no plašākas sadarbības starp Dzintaru koncertzāli, Jūrmalas pilsētu un Borisa un Ināras Teterevu fondu, kas iesākās ar latviešu dekoratīvās mākslas meistara Anša Cīruļa sienu gleznojumu izgaismošanu vēsturiskās Dzintaru koncertzāles vestibilā 2016. gada novembrī un tai sekojošo leģendārā latviešu diriģenta Marisa Jansona tēva, Arvīda Jansona, skulptūras izveidi un uzstādīšanu vēsturiskās Dzintaru koncertzāles Dienvidu galerijā. Šai sadarbībai ir kultūrvēsturiska, mākslinieciska un izglītojoša nozīme, jo izveidotie mākslas objekti kalpos par iedvesmu mākslas un mūzikas cienītājiem, tūristiem un ikvienam koncertzāles apmeklētājam.

Atpakaļ