Ar krāšņu koncertu un jaunu “Steinway & Sons” koncertflīģeli atklāj Dzintaru koncertzāles vasaras sezonu

2017-06-05

2. jūnija vakarā Dzintaru koncertzālē ar grandiozu koncertu tika atklāta Dzintaru koncertzāles 2017. gada vasaras sezona. Uz skatuves pulcējās tādi izcili mākslinieki kā Raimonds Pauls, Latvijas Radio bigbends, pianisti Vestards Šimkus un Harijs Bašs, dziedātāja Dināra Rudāne, jaunais un talantīgais pianists Andrejs Feldmanis, kā arī Jūrmalas festivāla orķestris diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā. Koncertā tika ieskandināts arī jaunais Dzintaru koncertzāles “Steinway & Sons” koncertflīģelis, kas iegādāts ar Borisa un Ināras Teterevu fonda un Jūrmalas pilsētas atbalstu un ir paredzēts lietošanai tikai vēsturiskajā Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē. Šis bija vienīgais koncerts, kurā jaunais koncertflīģelis skanēja uz Dzintaru koncertzāles Lielās zāles skatuves.

Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis, vasaras sezonas atklāšanas koncertā sacīja: “Man ir patiess prieks, ar šo skaisto koncertu atklāt Dzintaru koncertzāles vasaras sezonu, kurā mūs priecēs izcili mākslinieki no visas pasaules! Kopš vēsturiskās Dzintaru koncertzāles atjaunošanas 2015. gadā tās darbība ieguvusi vēl nebijušu vērienu. Mūziķi to pamatoti uzskata par vienu no pasaules labākajām koncertzālēm, un tādēļ arī tās aprīkojumam jāatbilst visaugstākajiem standartiem. Turpmāk Dzintaru koncertzāles arsenālā būs divi “Steinway” koncertflīģeļi. Vienu izmantos vasaras koncertiem ārā, bet otru – tikai vēsturiskajā slēgtajā zālē. Pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda un Jūrmalas pilsētas atbalstam, šis mūsu sen lolotais sapnis nu ir piepildījies”!

Savukārt Jūrmalas pilsētas priekšsēdētāja Rita Sproģe uzsvēra, ka Dzintaru koncertzāle ir Jūrmalas un visas Latvijas lepnums un tas ir tikai likumsakarīgi, ka koncertzālē, kas vienīgā ir iekļauta Latvijas kultūras kanonā, mūziķiem ir sarūpēti vislabākie instrumenti pasaulē. “Šis nozīmīgais papildinājums palīdzēs Jūrmalai spert vēl vienu soli izcilas un īpašas, daudzu mūzikas mīļotāju iecienītas koncertzāles piedāvājuma paplašināšanā. Mūzikai visos pasaules kultūras vēstures līkločos ir bijusi būtiska nozīme cilvēka garīgās pasaules veidošanā. Jūrmalai ir patiess prieks, ka Dzintaru koncertzāle turpmāk varēs piedāvāt vēl augstākas kvalitātes koncertu norisi.”

Jaunā “Steinway & Sons” koncertflīģeļa iegāde ir daļa no plašākas sadarbības starp Dzintaru koncertzāli, Jūrmalas pilsētu un Borisa un Ināras Teterevu fondu, kas iesākās ar latviešu dekoratīvās mākslas meistara Anša Cīruļa sienu gleznojumu izgaismošanu vēsturiskās Dzintaru koncertzāles vestibilā 2016. gada novembrī un tai sekojošo leģendārā latviešu diriģenta Marisa Jansona tēva, Arvīda Jansona, skulptūras izveidi un uzstādīšanu vēsturiskās Dzintaru koncertzāles Dienvidu galerijā. Šai sadarbībai ir kultūrvēsturiska, mākslinieciska un izglītojoša nozīme, jo izveidotie mākslas objekti kalpos par iedvesmu mākslas un mūzikas cienītājiem, tūristiem un ikvienam koncertzāles apmeklētājam.

Sezonas atklāšanas koncertam Dzintaru koncertzālē sekos krāšņa un muzikāliem notikumiem bagāta.

Grandiozākais mūzikas notikums – Jūrmalas festivāls – šogad norisināsies no 17. līdz 19. jūlijam ar četriem krāšņiem koncertiem Dzintaru koncertzālē. Festivāla goda mākslinieks – dziedātājs Aleksandrs Antoņenko – kopā ar Latvijā un pasaulē atzītiem māksliniekiem Raimondu Paulu, Kseniju Sidorovu, Latvijas Radio bigbendu, “Sinfonietta Rīga” un citiem gādās par neaizmirstamu vasaras muzikālo piedzīvojumu Dzintaru koncertzālē. Festivāla īpašie viesi – pasaulslavenais Londonas gospeļkoris, kas uzstājies kopā ar Kailiju Minogu, Tīnu Tērneri, Madonnu, Džordžu Maiklu, seru Pola Makartniju, Stingu, Eltonu Džonu, “Depeche Mode” un citiem slaveniem māksliniekiem.

Fonda “Baltijas muzikālās sezonas" direktors Aleksandrs Gafins: “Šo projektu īstenojot, vēlamies atbalstīt kultūras tūrisma attīstību Latvijā. Mēs gribam, lai mūsu koncertus apmeklē mūzikas mīļotāji gan no tuvākajām kaimiņvalstīm, gan no Eiropas. «Baltijas muzikālo sezonu” programma tiks atklāta 3. jūnijā ar izcilā itāļu diriģenta Rikardo Muti un Luidži Kerubīni jauniešu simfoniskā orķestra uzstāšanos. Muzikālās skates turpinājumā – divi iemīļotā pianista Denisa Macujeva koncerti 1. un 2. jūlijā, vienā no tiem viņš publiku iepazīstinās ar savām džeza mūziķa prasmēm. Drīz pēc tam, 11. jūlijā, uz Dzintaru skatuves kāps Hibla Gerzmava un Elīna Garanča. Pirmoreiz Latvijā koncertēs amerikāņu operdziedātāji – soprāns Sāra Koberna un tenors Lorenss Braunlijs. Viņi Jūrmalā viesosies 16. jūlijā, uzstājoties simfoniskā orķestra pavadījumā. Koncertu sērijas turpinājumā 5. augustā gaidāma pasaulē pazīstamās Latvijas operas dīvas Kristīnes Opolais uzstāšanās. Savukārt 18. augustā skatītājus un klausītājus priecēs viens no mūsdienu pasaules izcilākajiem vijolniekiem Džošua Bells, kurš publiku apbur ar savu aizraujošo virtuozitāti. Vasaras sezonas noslēguma koncertā 3. septembrī uzstāsies Kriss Boti – viens no pasaulē labākajiem trompetistiem.”

Jūrmalas pilsētas senākā un tradīcijām bagātākā mūzikas festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” patronese Inese Galante: “Jau trīspadsmito gadu “Summertime” solās kļūt par lielākajiem izcilas mūzikas svētkiem Jūrmalā, kur ģimeniskā un draudzīgā gaisotnē sirsnīgi gaidīsim visus – gan festivāla māksliniekus, gan koncertu apmeklētājus. Festivālā labākajās tradīcijās tā būs atkaltikšanās ar daudzu iemīļotiem mūziķiem, tāpat arī ar Latvijā vēl nedzirdētām vieglas klasikas, džeza, svinga, pasaules un akadēmiskās mūzikas zvaigznēm.”

Festivāla “Laima Rendez Vous Jūrmala” saimniece un estrādes dīva Laima Vaikule: “Man ļoti patīk vasarā uzņemt viesus un rīkot ballītes. Jūrmala tam ir ideāla vieta, un man ir tik daudz fantastisku kolēģu, kuri ir piekrituši muzikālajiem randiņiem uz Dzintaru koncertzāles skatuves. Tāpat kā iepriekš dziedāšu savus hitus, došu vārdu viesiem un dziedāsim duetos ar maniem kolēģiem. Tiekamies Jūrmalā!”

SIA “Art Forte” valdes priekšsēdētāja Jūlija Ločmele: “Savā dzimtenē operzvaigzne Elīna Garanča uzstājas retāk, nekā vēlētos viņas talanta neskaitāmi daudzie pielūdzēji Latvijā. Tāpēc uzņēmuma “ART Forte” projekts – divu operas zvaigžņu Elīnas Garančas un Hiblas Gerzmavas kopīgais koncerts – kļūs par unikālu notikumu Latvijas kultūras dzīvē 2017. gadā un, iespējams, radīs pamatu lieliskai tradīcijai – ikgadējiem pasaules mēroga operzvaigžņu kopkoncertiem Latvijas iecienītākajā kūrortpilsētā Jūrmalā vasaras sezonas pašā karstumā. Augsta līmeņa kultūras projekti neapšaubāmi piesaistīs uzmanību mūsu valstij un var palīdzēt iemantot tai īpašu reputāciju visas pasaules opermīļu vidē.”

Hermaņa Brauna fonda direktore un festivāla “Artissimo” dibinātāja Inna Davidova: “Kopš 2013. gada festivāls “Artissimo” ir kļuvis par ikgadēju tradīciju Jūrmalā, piedāvājot muzikālo programmu ļoti dažādām gaumēm. Klausoties mūziku, jūrmalniekiem ir iespēja, saredzēt gan dvēseles iekšējo gaismu, gan mūzikas skaistumu visas vasaras garumā. Festivāls četru gadu laikā ir ieguvis plašu publikas atzinību. Uzskatām, ka mūsu pienākums ir turpināt šo Latvijas publikas iemīļoto tradīciju un sniegt iespēju klausītājiem apvienot vasaras vieglumu ar nopietnām muzikālām vērtībām, dzirdēt pasaules līmeņa muzicēšanu Jūrmalā, turpinot labākas kultūras tradīcijas. Šogad “Artissimo” festivāla īpašais notikums būs atklāšanas koncerts, kas, pateicoties leģendāra vijolnieka Vadima Repina dalībai, kļūs par īstu sensāciju. Kopā ar Vadimu Repinu uzstāsies pasaulslavenais Tatarstānas Valsts simfoniskais orķestris maestro Aleksandra Sladkovska vadībā.”

“Bravo Events” un “Makrokoncert” direktors Igors Jefremovs: “Viens no koncertu tirgus līderiem – uzņēmums “Bravo Events” – šosezon piedāvā plašu un daudzveidīgu koncertprogrammu. Koncertus Jūrmalā sniegs gan populārākie Krievijas mūzikas izpildītāji, gan rietumu mūzikas leģendas. 25. jūlijā ar solokoncertu uzstāsies Valērijs Meladze un 26. jūlijā – Krievijas galvenais reperis Timati. 27. jūlijā kārtējo jubileju svinēs britu grupa “Smokie”. Publiku uzjautrinās divi humoristiskie pasākumi: Maksima Galkina koncerts 2. augustā un dueta “Jaunās krievu večiņas” (“Novije russkie babki”) uzstāšanās 21. augustā. Ar patiesu gandarījumu piedāvājam apmeklētājiem arī izcilas klasiskās mūzikas koncertus. 30. jūlijā baudīsim šā gada vienīgo Trīs Osokinu koncertu Latvijā, kurā atskanēs klaviermūzikas šedevri. Savukārt 22. augustā ar koncertu “Pjacolla – galā” uzstāsies pasaulslavenais kamerorķestris “Maskavas virtuozi””.

Festivāla “BIGBANK Latvijas pērles” idejas autore un producente Elita Mīlgrāve: “Latviešu tautas bagātība un lielākā vērtība ir dziesmas. Dziesmas mūs vieno, priecē un aizkustina. Un tieši dzejnieki ir tie, kas melodijām piešķir dvēseli – vārdus, kas ļauj mums apdziedāt visu skaisto, pārsteidzošo, paust jūtas, mīlestību, prieku vai skumjas. Tāpēc ar prieku un skaistiem koncertiem vēlējos pagodināt trīs dažādu paaudžu dziesmu tekstu dižgarus – dzejniekus, kuri ir radījuši tik daudzas dziesmu pērles, bez kurām latviešu dziesmu krājumi nebūtu iedomājami.”

Atpakaļ