Ziemeļvalstu un Baltijas valstu jauniešu simfoniskā orķestra koncerts

Sv. 20. Augusts 2017 19:00

Lielā zāle

Bezmaksas ielūgumus uz koncertu iespējams izņemt Biļešu servisa kasēs Dzintaru koncertzālē, Kongresu namā un Dailes teātrī, kā arī internetā http://www.bilesuserviss.lv/ , izmantojot kodu ON2017.

ORKESTER NORDEN

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu jauniešu simfoniskā orķestra koncerts atzīmējot Somijas simtgadi

Šogad Ziemeļvalstu un Baltijas jauniešu simfoniskais orķestris “Orkester Norden” (ON) ar vairākiem koncertu Dānijā, Latvijā, Igaunijā un Somijā atzīmē Somijas simtgadi piedāvājot klausītājiem brīnišķīgu koncertprogrammu ar nosaukumu “Orkester Norden’17 godina Somiju”. Diriģenta Johanesa Gustavsona (Johannes Gustavsson) vadībā orķestrsis sagatavojis vairākus izcilo mūzikas dižgaru – Žana Sibēliusa, Brittas Bīstromas, Edvarda Elgāra u.c. skaņdarbus. Kā solistus kopā ar orķestri dzirdēsim pasaulslaveno soprānu Suzannu Andersoni (Susanna Andersson) un čellistu Jakobu Korānji (Jakob Koranyi).

Orķestrī “Orkester Norden” spēlē tikai talantīgākie Ziemeļvalstu un Baltijas reģiona jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem. Ikviens no mūziķiem ar izcilību studē kādā no Ziemeļvalstu vai Baltijas reģiona mūzikas akadēmijām – tie ir jaunieši, kuru vārdus pēc studiju beigām, mēs dzirdēsim ne reizi vien.  Ik vasaru jaunieši pulcējas uz intensīviem kopmēģinājumiem kādā no Ziemeļvalstīm, kas izvēlētas par tā brīža orķestra mājvietu. Šobrīd tā ir Dānijas pilsētas Olborgas “Mūziķu māja” (Musikkens Hus, Aalborg). Pēc vairāku nedēļu intensīviem mēģinājumiem “Orkester Norden” dodas koncertturnejās, lai atrādītu sagatavoto programmu, kuru ik gadu papildina kāds izcils diriģents un spožākie  pasaules solisti.

Šogad pie orķestra diriģenta pults būs Johaness Gustavsons. Viņš ļoti labi pārzina “Orkester Norden”, jo pats ir nācis no tā dalībnieku rindām. Viņš senāk orķestrī spēlēja altu. Šobrīd Gustavsons ir Vermlandes (Zviedrijā) Operas galvenais diriģents un regulāri strādā ar Helsingborgas Simfonisko orķestri. Bijis galvenais diriģents Vesterosas Sinfonietta (Västerås Sinfonietta), Ziemeļvalstu kamerorķestrī (Nordic Chamber Orchestra) un Olū Simfoniskajā orķestrī (Oulu Symphony Orchestra).

Kopā ar orķestri šajā koncerttūrē būs divas spožas zvaigznes – soprāns Suzanna Andersone un čellists Jakobs Korānji. Savas izcilās muzikalitātes dēļ, abi ir starptautiski atzīti un pieprasīti solisti.

Suzanna Andersone ir dzimusi Zviedrijā. Viņa ir apbrīnojamas balss īpašniece. Daudzos pasaulē zināmākajos opernamos Andersone dziedājusi galvenokārt vadošo lomu partijas. Viņa ir uzstājusies kopā ar tādiem prominemtiem orķeatriem kā Kopenhāgenas filharmonijas, Helsinku Filharmonijas un BBC koncertorķestri.

Arī Jakobs Korānji ir dzimis Zviedrijā, bet viņa dzimtas saknes meklējamas Ungārijā. Korānji ar viņam vien piemītošos eleganto un vieglo spēlēšanas manieri ir apbūris gan kritiķus, gan klausītājus. Jakobs ir kļuvis par vienu no pieprasītākajiem jaunajiem klasiskās mūzikas izpildītājiem daudzviet Eiropā. Viņš uzstājies Barselonā, Parīzē, Vīnē un citviet. Šajā gadā Jakobs kā solists uzstāsies uzstāsies ne vien ar “Orkester Norden”, bet arī  ar Bogotas Filharmonijas orķestri (Orquesta Filmharmonica de Bogata) un Stokholmas Karalisko Filharmonijas orķestri.

Koncerta programmā:

Britta Bīstroma “Buru pilsēta”

Andersa Hillborga, Žana Sibēliusa, Hugo Alvēna un Edvarda Grīga “Dziesmas”

Edvarda Elgāra “Koncerts čellam ar orķestri”

Žana Sibēliusa “Pirmā simfonija”

 

“Orkester Norden’17 godina Somiju” koncerttūres sadarbības partneri ir Musikkens Hus Aalborg, Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, Jūrmalas Pilsētas dome, Somijas vēstniecība, Porvoon kaupungin kulttuuripalvelut, Porvoonseudun musiikkiopisto, Estonia Concert Hall, PMFL un Sibelius Concert Hall. Pilns sadarbības partneru saraksts ir atrodams “Orkester Norden” mājas lapā.

Vairāk par orķestri:  www.orkesternorden.com un facebook lapā https://www.facebook.com/nordicyouthorchestra.