Xylem Trio un Nato Metonidze

Tr. 14. Februāris 2018 19:30

Mazā zāle

Mūzikālai apvienībai Xylem Trio pastavēšanas laikā ir izveidojusies lieliska sadarbība ar pasaules slaveno gruzīņu komponistu Giju Kančeli. 2007 gada vasarā puiši no trio satika Kančeli kungu Rīgā un tā aizsākās veiksmīgā sadarbība. 2010. Gadā Ir radīts mūzikas albums In the Mood of Giya Kancheli, kurā dzirdamas Kančeli teātra un filmu mūzikas melodijas Xylem Trio aranžijās, kas 2010.gadā ieguva Gada Balvu Instrumentālās mūzikas kategorijā.  Pats autors ir izteicies par šo mūzikas tvartu šādi: ” vēl neviens manu mūziku kā to dara Xylem Trio, nekad nav spelējis! Tas ir izcili.” 2015 gadā ar Kančeli kunga aicinājumu  Xylem Trio izveidoja jaunu lasijumu Kančeli mūzikai slavenai A.Cagareli lugai Hanuma , kas 2015.gadā ieguva nomināciju Spēlmaņu naktī.

Šobrīd Xylem Trio ir radijis jaunu koncertprogrammu kopā ar izcilo gruzīņu dīvu Nato Metonidzi, kura ir sadarbojusies ar tādām pasaules zvaigznēm kā Kris Botti (Chris Botti, trompete), Gija Kančeli (Giya Kancheli) u.c. Raimonds Petrauskis ir izviedojis jaunus instrumentālus skaņdarbus balstoties uz Gijas Kančeli sarakstītajām tēmām teātra izrādēm un filmām, un Rihards ar Oskaru tam pievienojuši savu instrumentu partiju aranžijas.

Visu programmu vieno fantastiskā Nato Metonidzes balss, kas spēj līdz sirds dziļumiem aizvest klausītājus uz Gruzijas tautai piemītošo skumju un enerģijas pasauli, ko meistarīgi ir ievijis Kančeli kungs savās melodijās.