Ricchi e Poveri

Sv. 19. Augusts 2018 19:00

Lielā zāle

50 panākumu pilni gadi.

19.augustā Dzintaru koncertzālē uzstāsies viena no spilgtākajām 70.-80.gadu Itālijas grupām - Ricchi e Poveri. “Cosa sei”, “Piccolo Amore”, “Mamma Maria”, “Voulez-Vous Danser” - diez vai ir iespējams atrast cilvēku, kas nepazīst šīs dziesmas. Spožie un emocionālie šo leģendāro mākslinieku koncerti pārņem ar savu enerģētiku plašās zāles un liek dziedāt tiem līdzi, neraugoties uz to, zināt jūs itāļu valodu vai nē.

Šī ir grupas jubilejas koncertturneja. Tieši pirms 50 gadiem ir sākusies Ricchi e Poveri muzikālā karjera, kad 1968. gadā kolektīvs uzstājies Cantagiro festivālā ar dziesmu “Pēdējā mīlestība”. Savas karjeras laikā Ricchi e Poveri ierakstīja 30 albumus, kuri tika pārdoti vairāk nekā 20 miljonos eksemplāru. Lūk, daži šī kolektīva panākumu vēstures spilgtākie atskaites punkti.

Jau pēc Cantagiro festivāla Ricci e Poveri iegūst skatītāju atzinību un atpazīstamību. Taču īsts triumfs tiek sasniegts Sanremo festivālā — 1970. un 1971. gadā 2. vieta ar kompozīcijām "La Prima Cosa Bella" un "Che Sarà". Pēdējā ieguvusi pārlaicīgu statusu un joprojām tiek uzskatīta par vienu no visveiksmīgākajiem sacerējumiem itāliešu modernajā mūzikā. 1973. gadā Ricchi e Poveri piedalās mūziklā "Tutti Frutti", kas gūst grandiozus panākumus Itālijā. 1978. gadā viņiem tiek uzticēts gods pārstāvēt valsti Eirovīzijas festivālā. 1981. gadā - kārtējā piedalīšanās Sanremo festivālā un Eiropas triumfs ar dziesmu "Sara perche ti amo". Nākamajā gadā iznākušais singls "Mama Maria" kļūst par Eiropas pārdotākā albuma ievadītāju. 1983. gadā par dziesmu "Voulez vous dancer" tiek iegūta Eiropas vispārdotākās dziesmas atzinības balva. Savukārt 1985. gadā Ricchi e Poveri beidzot izdodas sasniegt tik ilgi kāroto uzvaru Sanremo festivālā (ar kompozīciju "Se M'Innamoro"). 1986. gadā arī Padomju Savienības skatītājiem rodas iespēja apmeklēt šī kolektīva koncertus, kas, protams, noris ar fenomenāliem panākumiem — 44 koncerti un 780 000 skatītāju. 90. gados Ricchi e Poveri piedalās TV raidījumos un dodas neskaitāmajās koncertturnejās gan dzimtajā Itālijā un kaimiņzemēs, gan ASV un Kanādā, gan bijušajās sociālisma bloka valstīs.
Šodien Ricchi e Poveri turpina aktīvi koncertēt un nesen ierakstīja jaunu singlu “Marikita”. Šī dziesma spāņu valodā karstajā latīņu ritmā kļuva par 2017. gada vasaras hītu.

https://www.youtube.com/