MUMIY TROLL akustiskais koncerts VAKARA TĒJA bez simfoniskā orķestra

Ce. 16. Augusts 2018 20:00

Lielā zāle

VAKARA TĒJA AR MUMIY TROLL BEZ SIMFONISKĀ ORĶESTRA

Akustiskais koncerts ir rets un unikāls formāts grupas Mumiy Troll dzīvē. Pēdējais šāda veida koncerts norisinājās pirms divdesmit gadiem multifunkcionalājā hallē “Gostinij Dvor” Maskavā ar nosaukumu “Neparastais koncerts” kopā ar simfonisko orķestri, dejotājiem un dīdžejiem. Šajā koncertā piedalījās arī mūziķi no Latvijas – hip-hop grupa “Fact” un tās līderis Gustavo jeb tagad Arstarulsmirus. Grupas Mumiy Troll koncerts “Neparastais” bija vēsturiski nozīmīgs notikums mūzikas vēsturē, kas vairāk kā pirms divdesmit gadiem viens no pirmajiem aizsāka šobrīd jau aktuālo tendenci – rokmūziķu uzstāšanos kopā ar simfonisko orķestri.

Mumiy Troll neskatās pagātnē, bet vēlās dalīties savā šā brīža noskaņojumā, aicinot uz akustisko programmu “Vakara tēja” ar Mumiy Troll bez simfoniskā orķestra pašā Jūrmalas sirdī – 16.augustā Dzintaru koncertzālē. “Vakars ir mierpilns laiks, kad valda klusums un miers. Tas ir atklātu sarunu un sirsnīgu atklāsmju laiks”, atzīst grupas Mumiy Troll līderis Iļja Lagutenko, piebilstot, “zināms, ka tējas dzērienam piemīt divejāds raksturs – gan spēja noņemt stresu un nomierināt, gan izraisīt satraukumu un uzbudinājumu. Viss atkarīgs no šī pēc dabas vienkāršā dzēriena garšas pilnīguma”.

“Vakara tēja” ir dziesmas nosaukums no grupas albuma “Šamora”. Koncertprogrammā vēl nebijušā akustiskā skanējumā tiks atskaņotas gan romantiskas balādes, gan labi pazīstami un klausītāju iemīļoti hīti, radot īpaši siltu atmosfēru jaukā kompānijā. Koncertprogrammas sagatavošanā līdzdarbojas ar mūziķi no Latvijas – Shipsea un Gatis Zaķis. “Kopā ar manu mīļāko grupu no Krievijas – Mumiy Troll, mēs radām jaunas skaņas un melodijas kopīgam koncerta pārsteigumam”, stāsta Shipsea. Mēģinājumi un gatavošanās jaunajai koncertprogrammai notiek Rīgā, grupas Instrumenti ierakstu studijā.

“Vakara tēja” ir ne tikai jauns scenogrāfiskais un grupas muzikālā materiāla pasniegšanas veids, bet arī nebijis Mumiy Troll radošais virziens. Norisināsies tikai trīs akustiskās programmas koncerti “Vakara tēja” ar Mumiy Troll bez simfoniskā orķestra koncerti – 26. aprīlī Maskavā, 27. aprīlī Pēterburgā un 16. augustā Jūrmalā. Akustiskā koncertprogrammā “Vakara tēja” kā “citplanētiešu spēki” piedalīsies arī “citu planētu” viesi.