Balets RIEKSTKODIS

Se. 01. Decembris 2018 14:00

Mazā zāle

PIRMO REIZI LATVIJĀ!

1.decembrī Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē uzstāsies Sanktpēterburgas Valsts bērnu baleta teātris ar izcilu baletu “RIEKSTKODIS”!

Mūzika: Pēteris Čaikovskis
Baletmeistars: Irina Safonova
Cēlieni: 2 cēlieni, 4 ainas
Izrādes pamatā ir vācu romantisma laikmeta rakstnieka Ernsta Teodora Amadeja Hofmaņa pasaka "Riekstkodis un peļu ķēniņš"
Pasākuma ilgums: 1 stunda 50 min.

45 jauni mākslinieki no Sanktpēterburgas baleta skolas, klasiskā režija un scenogrāfija, oriģināli tērpi.
Sanktpēterburgas Valsts bērnu baleta teātri dibināja 1992.gadā divi Marijas teātra solisti – Anatolijs Ņikifarovs un Irina Safonova. 1997.gadā teātris kopā ar Maiju Pļisecku uzstājās uz Marijas teātra skatuves.

Ar lieliem panākumiem teātra viesizrādes ir bijušas Vācijā, Francijā, Somijā, Ķīnā, Kiprā un Japānā. Balets “Riekstkodis” – lieliski radoši teātra panākumi un galvenokārt izcili teātra mākslinieciskās vadītājas un režisores Irinas Safonovas panākumi - bijusī Marijas teātra soliste, A.Vaganovas audzēkne. 

Bērnu baleta teātra “Riekstkodis” pirmizrāde notika 2000. gada novembrī. 2001. gadā teātris ar baletu “Riekstkodis” kļūst par uzvarētāju festivālā “Sanktpēterburgas teātri bērniem”. Šis iestudējums iepazīstina jaunos skatītājus ar augstu klasiskā baleta mākslu.

Balets “Riekstkodis” – svētki visai ģimenei!

Pasākuma organizators: Arkada Ltd. SIA