Aleksandrs Maļiņins

Tr. 29. Augusts 2018 19:30

Lielā zāle

29. augustā Dzintaru koncertzālē uzstāsies Krievijas Tautas mākslinieks Aleksandrs Maļiņins. Šīs koncerts kļūs par īstu dāvanu visiem mākslinieka daiļrades cienītājiem.

Pirms gada Aleksandra Maļiņina koncerts Jūrmalā norisinājās ar milzīgiem panākumiem. Pārpildītā skatītāju zāle neparasti sirsnīgi sagaidīja katru dziedātāja izpildīto kompozīciju. Nokļūstot jūtu un tēlu pasaulē, klausītāji katru dziesmu izdzīvoja kopā ar dziedātāju. Pats koncerts vairāk atgādināja dvēselisku tikšanos. Uz skatuves nebija dejotāju šovgrupas, deju un tamlīdzīgas spozmes. Nebija nekā, kas novērstu uzmanību no galvenā – tīras, dzīvas mūzikas, dziļas dzejas un saviļņojoši skanīgas balss.

Aleksandrs Maļiņins ir viens no liriskākajiem Krievijas estrādes izpildītājiem. Viņa vīrišķīgais, spēcīgais un cēlsirdīgais skatuves tēls atbilst poētiskajam un dziļajam repertuāram. Galvenā viņa daiļrades tēma ir mīlestība. Ar savām labākajām dziesmām par laimi un ciešanām, par maigumu un kaislību Aleksandrs Maļiņins arī šoreiz iepriecinās Latvijas skatītājus.

Aleksandru Maļiņinu bieži vien dēvē par romanču karali, jo tieši šis žanrs atnesis viņam visas tautas mīlestību. Taču Aleksandra Maļiņina talants ir patiesi daudzpusīgs. Mākslinieka vokālam ir tik plašs diapazons, ka klausītāji ikreiz ar izbrīnu atklāj viņa jaunās šķautnes gan estrādes repertuārā, gan klasiskajās krievu romancēs. Viņam ir īpašs talants, kas ļauj izpaust visas skaņdarba nianses, izjūtot vissarežģītākos pārdzīvojumus, kas piemīt krievu romancei, un atklāt to dziļāko jēgu.

Aleksandra Maļiņina koncertos vienmēr valda neviltota jūtu atklātība un smalks lirisms. Tā ir mūzika, kas pacilā un satrauc – klasika un mūsdienu māksla vienlaicīgi. Tā ir visaugstākā izpildījuma meistarība un Krievijas vokālās skolas tradīcijas. Katru reizi Aleksandra Maļiņina izpildījumā romances skan arvien saviļņojošāk, dziļāk un pilnīgāk.