DDT. Skaņas vēsture

Ce. 05. Jūlijs 2018 19:30

Lielā zāle

5. jūlijā Dzintaru koncertzālē – liels Jurija Ševčuka un viņa leģendārās grupas „DDT” koncerts ar programmu „Istorija zvuka” („Skaņas vēsture”).

Jurijs Ševčuks krievu rokmūzikā ieņem īpašu vietu. „DDT” līdera dzīves svarīgākos posmus var aprakstīt ar vienkāršu viņa dziesmu uzskaitījumu: „Ņe streļaj” („Nešauj”), „Oseņ” („Rudens”), „Predčuvstvije graždanskoj voini” („Pilsoņu kara priekšnojauta”), „Veter” („Vējš), „Rodina” („Dzimtene”), „Ļeņingrad” („Ļeņingrada”), „Revoļucija” („Revolūcija”) u.c. Tās visas ir mīlētas un populāras.

Labākās dziesmas no leģendārā kolektīva nozīmīgākajiem albumiem kopš dibināšanas brīža līdz mūsdienām pirmoreiz ir apkopotas vienā programmā, kuras paplašināta versija arī skanēs koncertā.

Pie šī vērienīgā koncerta grupa „DDT”, kā liekas, ir nākusi visu mūžu. Graujot stereotipus par krievu rokmūziku, Ševčuks un viņa muzikanti nonākuši līdz slēptākajām nozīmēm, apvienojuši miljoniem cilvēku, pa laikam mainījuši skanējumu – no R&B līdz indimūzikai. Grupas repertuārā ir bijuši gan filozofiski valši, gan roka balādes, gan satīriskas kompozīcijas...

Bet galvenais, par ko skatītāji mīl un vērtē „DDT”, paliek nemainīgs – viņu interese pret cilvēku, cilvēkmīlestība, un, protams, arī mūzika. Uz Dzintaru koncertzāli mūziķi atvedīs savu neatkārtojamo dzīvo skaņu, kā arī ļoti oriģinālus video un gaismas risinājumus.

Nāciet, šis vakars noteikti nebūs kluss un tvīksmes pilns!