Borisam Banniham 70

Ce. 18. Oktobris 2018 19:00

Mazā zāle

Izcilais džeza kontrabasists Boriss Bannihs koncertā atzīmēs savu 70 gadu jubileju!

Boriss Bannihs uzstāsies ar savu aktuālo kolektīvu “Modal Jazz Ensemble” (Boriss Bannihs, Artjoms Sarvi, Vlads Zelkins, Indriķis Veitners, Lauris Amantovs, Normunds Piesis) un viesmāksliniecēm Olgu Pīrāgs, Evilenu Protektori. Koncertā, kas būs ieturēts bībopa stilistiskās tradīcijās, izskanēs gan oriģinālkompozīcijas, gan labi pazīstami džeza standarti. Pasākuma mecenāts - A/s “Olainfarm”.

Kontrabasists Boriss Bannihs ir viens no svarīgākajiem džeza mūziķiem, kurš ir veidojis Latvijas džeza vēsturi. Sācis nodarboties ar džezu jau 1972. gadā, spēlējis Latvijas Televīzijas un Radio bigbendā, Latvijas valsts filharmonijā Raimonda Paula ansambļa sastāvā, saksofonista Vadima Vjadro džeza kvartetā, ar kuru koncertējis visās PSRS valstīs.

Kopā ar Latvijas Radio bigbendu ierakstījis Gunāra Rozenberga un Raimonda Paula albumus, kopā ar MODO un kvartetu (Raubiško, Rozenbergs, Boldirevs un Bannihs) uzstājās Tbilisi džeza festivālā, muzikāli darbojies kopā ar Ilgu Bērziņu, Leonidu Gorovoju un vairākiem citiem ievērojamiem mūziķiem, uzstājies Somijā, Vācijā, Nīderlandē, Francijā un citur.

“Boriss ir leģenda! Viņa vārds, iespējams, nav tik plaši atpazīstams. Bet tie, kuri zina, ko viņš paveicis muzikāli, man piekritīs, ka Bannihs ir viens no Latvijas džeza vēstures dimantiem,” saka džeza dziedātāja Evilena Protektore.
Interesanti, ka savas mūziķa gaitas Boriss Bannihs sāka kā bundzinieks, bet, pateicoties kontrabasistam Viktoram Avdjukēvičam, kurš ievēroja Banniha “kontrabasista rokasspiedienu”, nomainīja instrumentu uz kontrabasu. Prasmes un disciplīnu Bannihs iemācas, spēlējot štāba orķestrī. Bet džeza mūziķa karjeru sācis 1972.gadā - spēlējis Latvijas Televīzijas un Radio bigbendā, bijis saksofonista Vadima Vjadro džeza kvarteta dalībnieks.
“Boriss Bannihs ir jauks cilvēks, demokrātisks un viegli iekļaujas ansamblī – ļoti labs basģitārists! Leģendārs ir Banniha tandēms ar bundzinieku Vladimiru Boldirevu. Viņi bija kā cimds ar roku! Tāds tandēms mūsu populārajā mūzikā vairs nav bijis – viņi spēlēja kā viens!” Atceras saksofonists un džeza vēsturnieks Indriķis Veitners.
Kopā ar bundzinieku Vladimiru Boldirevu un saksofonistu Raimondu Raubiško kontrabasists spēlēja trompetista Gunāra Rozenberga izveidotajā džeza kvartetā “2R+2B”, gūstot plašu atpazīstamību gan Padomju savienībā, gan ārpus tās. “Mūzika, ko izpildīja “2R+2B” miksēja bībopu ar frīdžeza elementiem, agresīvu svingu sajūtu un ļoti ekspresīvām, garām improvizācijām. Pēc koncepcijas tas bija radniecīgs ansamblis Orneta Kolmena sešdesmito gadu frīdžeza kvartetam,“ spriež kontrabasists Jānis Rubiks.
Bannihs ir bijis basģitārists Raimonda Paula izveidotajā ansamblī “MODO”, kas apvienoja tā laika visspēcīgākos instrumentālistus un vokālistus. Viņa spēle ir dzirdama trīs leģendāru albumu ierakstos – Gunāra Rozenberga albumā “Laura”, Maestro Raimonda Paula albumos “Māsa Kerija” un “Mans ceļš”.

Modal Jazz Ensemble https://youtu.be/e1ea6xx0HNg 

MODO : https://youtu.be/JFtQ7W07vp4