Jūrmala Jazz. Chiara Pancaldi & Darryl Hall Quartet

Pk. 17. Maijs 2019 19:30

Mazā zāle

Piedalās: Kjara Pankaldi, balss (Chiara Pancaldi, Itālija) un Derila Hola kvartets (Darryl Hall Quartet)

PAR DALĪBNIEKIEM:

Itāļu džeza dziedātāja un dziesmu autore Kjara Pankaldi ar „gaisīgām skaņām un skaistām frāzēm” (žurnāls Jazzwise) „vienmēr spēj aizraut un ieintriģēt” (žurnāls Jazztime).

Dzimusi un augusi Boloņā, mazpilsētā Itālijas ziemeļos, viņa sāka apgūt klasisko klavieru spēli 10 gadu vecumā, bet dzied jau kopš agras bērnības. Drīz parādījās interese par džezu, dziedot līdzi ierakstiem un mūziķiem. 2008. gadā Kjara ieguva Boloņas Universitātes maģistra grādu antropoloģijā, uzrakstot maģistra darbu par Indijas klasisko mūziku. 2012. gadā viņa ieguva Boloņas Konservatorijas maģistra grādu džeza mūzikā. Viņa ir uzstājusies klubos un festivālos Itālijā, Francijā, Vācijā, Austrijā, Anglijā, Bulgārijā un Japānā: Banskas džeza festivālā, itāļu kultūras institūtā Tokijā, Audi Forum Jazz, Cala Gone džeza festivālā, Gardas džeza festivālā, Padujas džeza festivālā, Museo Internazionale della Musica, Umbria Jazz, Londonas džeza festivālā un citos.

Sadarbojusies un devusies tūrē kopā ar lieliskiem Eiropas un Amerikas džeza mūziķiem, piemēram, Sairusu Čestnatu (Cyrus Chestnut), Džonu Vēberu (John Webber), Džo Fārnsvortu (Joe Farnsworth), Derilu Holu (Darryl Hall), Kērku Laitseju (Kirk Lightsey), Donu Menzu (Don Menza) un citiem.

Viņas otrais albums I WALK A LITTLE FASTER ar Sairusu Čestnatu pie klavierēm, Džonu Vēberu pie basa un Džo Fārnsvortu pie bungām saņēmis žurnāla Jazz Critique balvu kā „2015. gada labākais vokālais džeza albums“.

Viņas pēdējā albuma ierakstā WHAT IS THERE TO SAY (Challenge Records International) piedalās leģendārais Kērks Laitsejs pie klavierēm un Derils Hols pie basa. Divi īpašie viesi papildina ierakstu sesiju balādēm: Džeremijs Pelts (Jeremy Pelt) spēlē ierakstā What Is There to Say, dziesma, kas piešķir albumam nosaukumu, un Lorens Maurs (Laurent Maur), kurš spēlē A Timeless Place (The Peacocks).

Savam jaunajam projektam SONGS DON'T GROW OLD ALONE viņa meklē jaunu skanējumu, ko ietekmē mūsdienīgā džeza un brazīliešu mūzika. Repertuārā ir oriģinālas dziesmas kopā ar brazīliešu, popa un tautas dziesmu aranžējumiem, kas ir svaigi atklāti un sliecas uz mijiedarbību un improvizāciju.

„Viņa ir džeza dziedātāja, kura brīvi izpaužas vārdos, saglabājot izpratni par to patieso nozīmi“ /Žurnāls Jazz/
„Viņai ir spēcīgs interpretācijas instinkts un izcila modulācija“ /Žurnāls Jazztimes/

„Viņai piemīt skaists balss tembrs, varena ritma izjūta un spēcīga personība“ /Žurnāls Jazzit/

"Kjarai ir viena no skaistākajām džeza balsīm ne tikai Itālijā, bet visā pasaulē. Viņai ir nevainojama tehnika un neatvairāms vēriens. Viņa viegli piešķir savu stilu un interpretāciju visam, ko dzied, balādēm, bosai, svingam vai be-bop melodijām. Viņa prot improvizēt! Viņa noteikti ierakstīs savu vārdu džeza mūzikā. Kjara Pankaldi – atcerieties šo vārdu!” /Mišella Hendriksa (Michele Hendricks)/

„Jau kopš mūsu pirmās tikšanās es Kjarā Pankaldi novēroju divas īpašas pazīmes. Viena no tām ir viņas izteiksmes skaidrība. No vienkārša novērotāja puses varu teikt, ka viena no visgrūtākajām lietām šajā mūzikā ir sasniegt pārliecību. To veido pieredze un dziļa izpratne. Pankaldi jaunkundzei piemīt abas, un tādēļ vien ir vērts viņā klausīties! (...) Kopumā uzskatu, ka šis albums mums piedāvā vienreizēju iespēju piedzīvot, manuprāt, milzīga talanta dzimšanu, un es no sirds ceru, ka jūs, klausoties šo mūziku, radīsiet tikpat lielu prieku, cik mūziķi ieraksta laikā. Mūsdienās, kad valda liekulība, pārspīlētība un „vienas dziesmas“ mākslinieki, Kjara Pankaldi – man ir prieks, ka tu esi!” /Džeremijs Pelts/

Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle SIA