Atklāšanas koncerts. Gidons Krēmers, Georgijs Osokins un Giedre Dirvanauskaite

Se. 12. Septembris 2020 19:00

Mazā zāle

UZMANĪBU!

Klausītājiem, kuri iegādājušies biļetes uz Kremerata Baltica festivāla koncertiem līdz 1. augustam, lūdzam iegādātās biļetes apmainīt pret jaunām "personalizētām biļetēm". Informējam, ka sakara ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem, Dzintaru koncertzāles sēdvietu skaits un izkārtojums ir mainīts. Biļetes var apmainīt Dzintaru koncertzāles biļešu kasē katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.30 bez brīvdienām (pusdienu pārtraukums no plkst. 14.00 līdz 14.30).

Piedalās: Gidons Krēmers (vijole), Georgijs Osokins (klavieres), Giedre Dirvanauskaite (čells), Kremerata Baltica kamerorķestris

Programmā:

Fēlikss Mendelszons (Felix Mendelssohn, 1809–1847)
Stīgu kvintets op. 87 Sibemolmažorā, op. 87

I. Allegro vivace
II. Andante scherzando
III. Adagio e lento
IV. Allegro molto vivace

Izpilda – ’’Kremerata Baltica’’ kvintets (Stella Zaķe, Zane Kalniņa, Jevgeņija Frolova, Marta Rācene, Pēteris Čirkšis)

Roberts Šūmanis (Robert Schumann, 1810–1856)
Trešā sonāte vijolei un klavierēm reminorā, op. 121

I. Ziemlich langsam - Lebhaft
II. Scherzo
III. Intermezzo
IV. Finale

Izpilda – Gidons Krēmers un Georgijs Osokins

Starpbrīdis

Ludvigs van Bēthovens (Ludwig van Beethoven, 1770–1827)
Trīskāršais koncerts Domažorā op. 56 vijolei, čellam un klavierēm/Stīvena Reinekes (Steven Reineke, 1970) pārlikums klavieru trio

I. Allergo
II. Largo
III. Rondo alla polacca

Izpilda – Gidons Krēmers, Giedre Dirvanauskaite, Georgijs Osokins
’’Kremerata Baltica’’ festivāla pirmais koncerts būs sevišķs kamermūzikas vakars ar pašu Gidonu Krēmeru priekšgalā. Viņam pievienosies ’’Kremerata Baltica’’ rezidējošais mākslinieks, Latvijas publikas iemīļotais pianists Georgijs Osokins, kā arī orķestra čellu grupas koncertmeistare Giedre Dirvanauskaite un ’’Kremarata Baltica’’ stīgu kvintets, kura sastāvā muzicē Stella Zaķe, Zane Kalniņa, Jevgeņija Frolova, Marta Rācene un Pēteris Čirkšis.

Programmā skanēs Rietumeiropas klasiķu zieds ar versmainā romantiķa Roberta Šūmaņa mūža nogales opusu – Trešo sonāti vijolei un klavierēm, kas ir kā emocionāli brāzmains cilvēka dvēseles labirintu atspoguļojums mūzikā un Fēliksa Mendelszona brīnišķīgo daiļamatniecības paraugu, Otro stīgu kvintetu, kurā klasicistiska līdzsvarotība un jūtu lidojums atrodas līdzvērtīgos svaru kausos. Dabiska grācija un valdzinoša lirika kā komponista mūzikas esence vijīgi piepilda arī šo kamermūzikas opusu. Toties ar Trīskāršo koncertu vijolei, čellam un klavierēm versijā klavieru trio būs pārstāvēts dižā Ludviga van Bēthovena mūzikas panteons. Vitāla prieka iedaba, dzīvīgā un cilvēciskā saruna trīs instrumentu starpā un tīrs, neaptraipīts skaistums to padara par vienu no gaišākajiem Bēthovena skaņdarbiem.

Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle SIA