Noskaties! Skaistāko koncertu ieraksti no Dzintaru koncertzāles

Pk. 31. Decembris 2021 00:00

Dzintaru koncertzāle sadarbībā ar Latvijas Televīziju piedāvā noskatīties skaistāko koncertu ierakstus no Dzintaru koncertzāles:
XVII Kremerata Baltica festivāla noslēguma koncerts


https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/206267/kremerata-baltica-festivala-nosleguma-koncerts

Kopā ar starptautiski atzīto Baltijas kamerorķestri «Kremerata Baltica» sava festivāla noslēgumā Dzintaru koncertzālē leģendārā vijolnieka Gidona Krēmera vadībā muzicē orķestra rezidējošais mākslinieks, jaunais pianists Georgijs Osokins, neordinārais vijolnieks Hugo Tičati un čīliešu-zviedru mecosoprāns Lusiana Mančīni. Līdzās pasaules pirmatskaņojumiem – izcilā latviešu komponista Artura Maskata darbam «Vasaras sapņi» ar Emīlijas Dikinsones dzeju un lietuviešu laikmetīgās mūzikas autora Andriusa Žlabis «Kaleidoskops zudušajam laikam», izskan apbrīnojamais Ludviga van Bēthovena Ceturtais klavierkoncerts pianisma zvaigznes Georgija Osokina neparastajā interpretācijā. Hugo Tičati vadīta mistiskas noskaņas apvīta izskan arī Bēthovena vēlīnā 15. stīgu kvarteta lēnā daļa kā veltījums Bēthovena 250. jubilejā, ko šogad atzīmē visa pasaule.

Dzintaru koncertzāles 2020. gada vasaras sezonas atklāšanas koncerts

https://www.facebook.com/watch/live/?v=702423427225206&ref=watch_permalink

Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas atklāšanas koncertā, pirmo reizi uz vienas skatuves satikās divi Jūrmalas Goda zīmes kavalieri. Pasaulē slavenākais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko kopā ar maestro Raimondu Paulu un Latvijas Radio bigbendu. Koncertu vadīja Ojārs Rubenis.
Žanriski krāsainajā programmā skanēja populāras Maestro sacerētas kino un teātra mūzikas tēmas, pasaules opermūzikas hiti maestro Raimonda Paula un Latvijas Radio bigbenda atskaņojumā, bet izcilais operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko atskaņoja Raimonda Paula dziesmas no leģendārā cikla “Pērļu zvejnieks” un kompozīcijas ar izcilā krievu dzejnieka Jevgeņija Jevtušenko dzeju.

Jūrmalas festivāla atklāšana. «Dzimuši Latvijā»


https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/136135/jurmalas-festivala-atklasana-dzimusi-latvija

Grandiozajā 2018. gada Jūrmalas Festivāla atklāšanas koncertā “Dzimuši Latvijā” uz Dzintaru koncertzāles skatuves tikās izcili Latvijā dzimuši mūziķi, kuri guvuši plašu starptautisku atzinību – operdziedātāja Kristīne Opolais, akordeoniste Ksenija Sidorova un vijolniece Vineta Sareika. Viņiem pievienojās jaunie un daudzsološie mūziķi – baritons Kalvis Kalniņš, ģitārists Miks Akots, vijolnieks Daniils Bulajevs un unikālais Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskais orķestris, kas tika izveidots atlases konkursā, diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā un kura sastāvā muzicē labākie Latvijas jaunie mūziķi. Koncerta diriģents bija starptautiski atzītais Berlīnes Komiskās operas muzikālais vadītājs Ainārs Rubiķis. Šis koncerts, kas bija viens no ievērojamākajiem Latvijas Simtgades muzikālajiem notikumiem, saņēma prestižo Lielo Mūzikas Balvu kategorijā “Gada koncerts”.


Latvijas Republikas valstiskā statusa atjaunošanas gadadienai veltītais koncerts


https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/78376/latvijas-republikas-valstiska-statusa-atjaunosanas-gadadienai-veltitais-koncerts

Dzintaru koncertzālē Jūrmalā notika Latvijas neatkarības de facto atjaunošanas 25.gadadienai veltīts svinīgs koncerts. Tā programmā bija iekļauti latviešu komponistu klasiskās mūzikas skaņdarbi, kā arī atmodas laika aktuālās kompozīcijas, kas pirms 25 gadiem vienoja tautu brīvības ceļā.