Jūrmalas festivāls. Veltījums Marisam Jansonam (PĀRCELTS NO 28. JŪLIJA)

Tr. 29. Jūlijs 2020 20:30

Lielā zāle

https://www.youtube.com/watch?v=lXTs_Pj8CNQ

Tiešraides sarunas no koncertstudijas ar Jāni Šipkēvicu un viesiem sāksies 10 minūtes pirms katra koncerta sākuma.

Piedalās:

Kristīne Balanas, vijole;

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris;

Diriģents Andris Poga
Programmā:

Pētera Čaikovska 6. simfonija un Makša Bruha Vijolkoncerts

Koncerts vienā daļā.

Klausītājiem, kuri iegādājušies biļetes uz 28. jūlija koncertu, piedāvājam apmainīt iepriekš iegādātās biļetes uz pārcelto koncertu 29. jūlijā. Informējam, ka sakarā ar valstī spēkā esošajiem ierobežojumiem, Dzintaru koncertzāles sēdvietu izkārtojums ir mainīts. Lai veiktu biļešu apmaiņu, lūdzam zvanīt Dzintaru koncertzāles biļešu administratoram pa tālruni 26377077 darba dienās no plkst. 9.00 – 17.00.

Apmaināmo biļešu skaits ir ierobežots – 497 vietas (iepriekšējo 2100 vietā).  Biļešu apmaiņu iespējams veikt līdz šī gada 17. jūlijam. Tiem, kuri nepaspēs biļetes apmainīt, nauda tiks atgriezta.

Par māksliniekiem:

Vijolniece Kristīne Balanas ir viena no tām latviešu mūziķēm, kurai vārti uz pasaules skatuvēm ir atvērušies pakāpeniski. Kristīnes vijolspēle skanējusi Berlīnes un Parīzes filharmonijā, Bārbikena centrā Londonā un citās prestižās koncertzālēs. Laikraksts ‘’The Times’’ raksturojis latviešu vijolnieci Kristīni Balanas kā “žilbinoši virtuozu” mūziķi. Kristīne Dzintaru koncertzālē atgriežas ar jau decembrī spoži atskaņoto Mendelszona vijolkoncertu, kurā sakoncentrētas komponista skaņu pasaules raksturīgākās iezīmes – dziesmu lirika, pastorāls skaistums un brīnišķīgs dzidrums. Skaņdarbs, kas dzīvo vijolnieku zelta repertuārā un priecē ar savu burvību.

Andris Poga ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents kopš 2013./2014. gada sezonas. Līdz tam uzstājies ar vadošajiem Vācijas, Francijas, Itālijas, Japānas un citu valstu orķestriem. Pēc sekmīgas debijas atkārtoti diriģējis NHK Tokijas simfonisko orķestri, Vīnes simfonisko orķestri, Ziemeļvācijas Radio (NDR) Elbas filharmonijas orķestri, Ķelnes Radio simfonisko orķestri, “Minhenes filharmoniķus”, Berlīnes Vācu simfonisko orķestri, “Drēzdenes filharmoniķus”, Leipcigas Gewandhaus un Cīrihes Tonhalle orķestri. A. Poga uzstājies arī ar Vīnes simfonisko orķestri, Frankfurtes Radio simfonisko orķestri, Štutgartes Radio (SWR) simfonisko orķestri, Dānijas Nacionālo simfonisko orķestri, Sanktpēterburgas filharmonijas Nopelniem bagāto akadēmisko simfonisko orķestri, Romas Sv. Cecīlijas orķestri, Francijas Nacionālo orķestri, Šanhajas simfonisko orķestri un Sidnejas simfonisko orķestri. A. Pogas starptautiskā karjera sākās pēc uzvaras Jevgeņija Svetlanova (Evgeny Svetlanov) Starptautiskajā diriģentu konkursā 2010. gadā. No 2011. līdz 2014. gadam viņš bija Pāvo Jervi asistents Orchestre de Paris un no 2012. līdz 2014. gadam – Bostonas simfoniskā orķestra asistentdiriģents. 2019. gada jūnijā Stavangeras simfoniskais orķestris paziņoja, ka A. Poga būs nākamais orķestra galvenais diriģents un stāsies amatā 2021./2022. gada sezonā.

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ir lielākais Latvijas simfoniskais orķestris, kas dibināts 1926. gadā. Pastāvēšanas laikā orķestris sadarbojies ar vairākiem pazīstamiem diriģentiem, kā arī uzstājies prestižās Eiropas un pasaules koncertzālēs. Galveno diriģentu vidū bijuši tādi vārdi kā Vasilijs Sinaisks, Olari Eltss, Pauls Megi, Karels Marks Šišons. Kopš 2013. gada oktobra LNSO galvenais diriģents ir Andris Poga. Orķestra uzmanības lokā ir galvenokārt 19. un 20. gadsimta pasaules simfoniskie šedevri, Latvijas komponistu radītās klasiskās vērtības un mūsdienās sacerēti jaundarbi, kā arī regulāri kādas operas vai mūzikla koncertatskaņojums. LNSO lielu uzmanību pievērš bērnu un jauniešu izglītības programmām, vairākus gadus sekmīgi īsteno kamermūzikas programmu sēriju un kopš 2015. gada svin vasaras izskaņu jauntapušā festivālā “LNSO vasarnīca”.

Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle SIA