Jūrmalas festivāls. Raimonds Pauls. Pasaules kino mūzika (PĀRCELTS NO 29. JŪLIJA)

Ce. 30. Jūlijs 2020 20:30

Lielā zāle

Tiešraides sarunas no koncertstudijas ar Jāni Šipkēvicu un viesiem sāksies 10 minūtes pirms katra koncerta sākuma.

https://www.youtube.com/watch?v=cEjNYPCCT_Y

Piedalās:

Raimonds Pauls, klavieres

Latvijas Radio bigbends

Sinfonietta Rīga stīgu grupa

Klausītājiem, kuri iegādājušies biļetes uz 29. jūlija koncertu, piedāvājam apmainīt iepriekš iegādātās biļetes uz pārcelto koncertu 30. jūlijā. Informējam, ka sakarā ar valstī spēkā esošajiem ierobežojumiem, Dzintaru koncertzāles sēdvietu izkārtojums ir mainīts. Lai veiktu biļešu apmaiņu, lūdzam zvanīt Dzintaru koncertzāles biļešu administratoram pa tālruni 26377077 darba dienās no plkst. 9.00 – 17.00.

Apmaināmo biļešu skaits ir ierobežots – 497 vietas (iepriekšējo 2100 vietā).  Biļešu apmaiņu iespējams veikt līdz šī gada 17. jūlijam. Tiem, kuri nepaspēs biļetes apmainīt, nauda tiks atgriezta.

Par māksliniekiem:

Izcilākais latviešu populārās mūzikas autors un pianists Raimonds Pauls ir slavenākais komponists ne tikai Latvijā, bet tālu aiz tās robežām. Pateicoties R. Paula unikālajām melodiķa dotībām, viņa mūzika skanējusi neskaitāmās valstīs un visprestižākajās koncertzālēs. Tai piemīt mūsdienīgi ritmi, aranžējumi, bet izsmalcinātā harmonijas izjūta vienlaikus palīdz komponistam izvairīties no vienmuļības, kas iezogas daudzos mūsdienu popmūzikas paraugos. Atšķirībā no daudziem dziesmu autoriem R. Pauls bieži ir savu sacerējumu interprets vai izpildītāju koncertmeistars, un viņa klavierspēlei raksturīgs ļoti individuāls, īss, uzsvērti aprauts piesitiens, kas ļauj nekļūdīgi atpazīt viņa stilu. Savu darbu atskaņošana Maestro allaž izvēlas vistalantīgākos dziedātājus un mūziķus, paceldams savas mākslas kvalitātes “latiņu” līdz citiem neaizsniedzamam augstumam. Paula mūziku pazīst visā pasaulē: koncerti sniegti, albumi un dziesmas izdotas visās Austrumeiropas valstīs, Neatkarīgo valstu sadraudzības (NVS) valstīs, Somijā, ASV, Kanādā, Japānā, Izraēlā un citur. Vispopulārākā noteikti ir dziesma “Dāvāja Māriņa”, pazīstama arī kā “Million alih roz”, kas kļuva par grāvēju Japānā, Somijā un visā Austrumeiropā. R. Paula dziesmas ir tulkotas krievu, somu, japāņu, itāliešu, vācu, angļu un citās valodās.

Latvijas Radio bigbends dibināts 1966. gadā. Pirmais kolektīva nosaukums bija Latvijas PSR televīzijas un radio estrādes orķestris, savukārt 1992. gadā apvienība pārdēvēta par Latvijas Radio vieglās un džeza mūzikas orķestri, saīsināti – par “Latvijas Radio bigbendu”. Pirmais bigbenda vadītājs un diriģents bija komponists Ringolds Ore, bet no 1968. līdz 1991. gadam bigbendu vadīja Alnis Zaķis. Latvijas Radio bigbendu ir vadījuši arī Raimonds Pauls un Gunārs Rozenbergs. Ar kolektīvu ir strādājuši arī Aleksandrs Smirnovs, Vitālijs Dolgovs un citi. 2012. gadā atjaunotais bigbends neatlaidīgi turpina radošos meklējumus, sadarbojoties ar pasaules klases mūziķiem un vokālistiem. Šobrīd bigbends ir paguvis izveidot vairākas starptautiski nozīmīgas sadarbības ar džeza mūzikas grandiem, kas ir pazīstami visā pasaulē. Latvijas Radio bigbends ir uzstājies arī ar leģendāro amerikāņu džeza vokālistu Kurtu Ellingu (Kurt Elling) un izcilo itāļu džeza dīvu Robertu Gambarīni (Roberta Gambarini).

Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle SIA