DAGAMBA & Sinfonietta Rīga

Pk. 04. Septembris 2020 20:00

Lielā zāle

Piedalās:

Grupa DAGAMBA

Orķestris Sinfonietta Rīga

Diriģents Normunds Šnē

 

Programmā:

Klasiskās mūzikas huligānu, grupas DAGAMBA, un valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga izpildījumā skanēs labāko DAGAMBAS skaņdarbu izlase, atsaucoties uz klasikās mūzikas komponistiem. DAGAMBA apvieno dažādas muzikālās kultūras, veidojot unikālu un īpašu skanējumu. Mūziķi drosmīgi dodas vēl neapgūtās mūzikas pasaulēs, kas piedod izpildījumam neatkārtojamu dinamiku un vitalitāti. Elpu aizraujošā koncertā  kopā ar orķestri īpašs uzsvars tiks likts uz šī gada lielajiem jubilāriem Ludvigu van Bēthovenu, kuram aprit 250 gadu, un Pēteri Čaikovski, kuram šogad aprit 180 gadu.  

4. septembrī Dzintaru koncertzālē ar jaudīgāko skaņdarbu izlasi no savām koncertprogrammām uzstāsies grupa DAGAMBA un kamerorķestris ’’Sinfonietta Rīga’’, pie diriģenta pults stāsies Normunds Šnē. Neordinārās grupas DAGAMBA moto ir robežu pārkāpšana un savienot šķietami nesavienojamo – dažādas pasaules, dažādas tradīcijas un klausītāju paaudzes. Viņi ir klasiskās mūzikas rokeri un dauzoņas, apbrīnojami aranžētāji, kuru lielkoncerti ’’Arēnā Rīga’’ un ’’Palladium’’ pulcējuši klausītāju tūkstošus. Akadēmiski skolotie mūziķi savā izpildījumā drosmīgi sintezē popa, roka, klasisko un pasaules mūziku. Grupas šovi ir monumentāli un efektīgi, klasiskās mūzikas melodijas iedzīvinot ar neticamu dinamismu un vitalitāti.

Programmā skanēs skaņdarbi no albuma ’’LudwigVanRammstein’’ (2017), kurā apvienoti divi vācu mūzikas grandi – leģendārā grupa ’’Rammstein’’ un Ludvigs van Bēthovens. Piektās simfonijas taktis savīsies ar dziesmu ’’Du Riechst So Gut’’, Septītās simfonijas lēnā daļa ar dziesmu ’’Mutter’’, populārais klavieru skaņdarbs ’’Elīzei’’ atbalsosies dziesmā ’’Sonne’’. DAGAMBA pianists Dainis Tenis par šo programmu teicis: ’’Cik skaista un melodiska patiesībā ir ’’Rammstein’’ mūzika un kāda mežonīga jauda caurstrāvo Bēthovena darbus! Sākumā šis savienojums likās traks un nerealizējams, taču ar laiku atklājām, cik organiski šīs dažādo laiku melodijas viena otru papildina, veidojot muzikālu sinerģiju ar netverami mežonīgu skaistumu’’. Arī slavenās grupas ’’Rammstein’’ mūziķi ir dzirdējuši DAGAMBA veikumu un par to izteikušies ļoti atzinīgi.

Dzirdēsim izlasi arī no grupas albuma ’’DAGAMBA feat Tchaikovsky’’ (2019), kurā krievu romantisma ģēnija Pētera Čaikovska emocionālā un melodiskā mūzika ievibrējas ar rokam raksturīgo dinamismu un ritmu. Grupa ar lieliem panākumiem un pilnībā izpārdotiem koncertiem atskaņojusi šo koncertprogrammu daudzās pilsētās Latvijā, Krievijā un Ukrainā. Tāpat koncertā Dzintaros skanēs grupas oriģinālskaņdarbi, ieskanēsies intonācijas no grupas ABBA un Sergeja Prokofjeva mūzikas, kā arī aranžējums Karla Orfa ’’Carmina Burana’’, kas grupai atnesa starptautisku atzinību, uzaicinājumu uzstāties Glastonberijas festivālā.

Grupu DAGAMBA 2011. gadā izveidoja čellists Valters Pūce. Viņam pievienojās bērnības draugs, čellists Antons Trocjuks. Pēc pāris gadiem, eksperimentējot ar dažādiem mūzikas stiliem un instrumentiem, viņi satika perkusionistu Hamidrezu Rahbaralam un pianistu Daini Teni izveidojot internacionālu grupas sastāvu. Vēlāk, 2016. gadā, grupa pirmo reizi uzstājās tās pašreizējā sastāvā, kad tai pievienojās arī bundzinieks Artūrs Jermaks.

Gadu gaitā DAGAMBA ir uzstājusies 14 dažādās valstīs (Austrijā, Austrālijā, Beļģijā, Igaunijā, Kazahstānā, Krievijā, Latvijā, Lielbritānijā, Lietuvā, Nīderlandē, Polijā, Slovākijā, Turcijā, Ukrainā). Viņi koncertējuši tādos prestižos mūzikas forumos kā Glastonberijas festivālā, ’’Eurosonic’’ mūzikas konferencē, ’’Waves Vienna’’ konferencē, uz festivāla ’’Positivus’’ galvenās skatuves, ’’Mix Festival’’, ’’Zorlu’’ džeza festivālā un citur. Visi pieci DAGAMBAS studijas albumi ’’New life’’ (2012), ’’Recycled’’ (2015), ’’Seasons’’ (2016), ’’LudwigVanRammstein’’ (2017) un ’’DAGAMBA feat Tchaikovsky’’ (2019) ir ieguvuši nominācijas Latvijas “Grammy” jeb Zelta mikrofonā, turklāt ’’LudwigVanRammstein’’ albums bija laureāts nominācijās ’’Labākais albuma dizains’’ un ’’Labākais instrumentālās mūzikas albums’’.

Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle SIA