Artemis Quartet. Bēthovens un Vasks

Se. 03. Oktobris 2020 19:00

Mazā zāle

PROGRAMMA

Ludvigs van Bēthovens 15. stīgu kvartets laminorā op. 132
Pēteris Vasks 6. stīgu kvartets (pirmatskaņojums)

DALĪBNIEKI

Artemis Quartet:
Vineta Sareika, vijole
Sujoena Kima, vijole
Gregors Zīgls, alts
Hariete Kreiga, čells

ARTEMIS QUARTET. BĒTHOVENS UN VASKS

 

Grieķu dieves Artemīdas vārds saistīts ne tikai ar septiņiem pasaules brīnumiem, kuru vidū iekļuvis šīs Zeva meitas templis Efesā, bet arī ar vienu no meistarīgākajiem stīgu kvartetiem Artemis, kas spēj raidīt neticami iedarbīgas un precīzas skaņu bultas. Kvarteta uzstāšanās vienmēr kļūst par izsmalcinātu notikumu kamermūzikas pasaulē, un jo īpašs prieks un lepnums, ka šī ansambļa trīsdesmit gadu ilgajā vēsturē pirmo vijoli kopš 2012. gada spēlē latviešu mūziķe Vineta Sareika.

2006. gadā Artemis saņēmis vācu Echo Klassik balvu par Ludviga van Bēthovena kamermūzikas ierakstiem un komponista 250. jubilejas gadu vēlējās svinēt ar visu šī dižgara kvartetu atskaņojumiem. Notikumu ritējums gan ideju transformējis, un nu tā radusi atšķirīgu izpausmi, kad līdzās Bēthovena mūzikai par šodienas laika izjūtu un vērtībām vēsta kāds no laikmetīgajiem komponistiem.

Bēthovena 15. stīgu kvartets radies divus gadus pirms komponista nāves, un tajā koncentrējas gan uzkrātās meistarības, gan cilvēcības pieredze. Turpretim Pētera Vaska Sestais stīgu kvartets pirmatskaņojumu piedzīvos tieši festivāla atklāšanas koncertos Dzintaros un Liepājā. Kā autobiogrāfisks atskats uz pieredzēto tā četras daļas vēstī par atvadīšanos, atskatīšanos, aiziešanu un satikšanos – arī ar paša Bēthovena pārpasaulīgo mūziku.

Foto: Felix Broede

Pasākuma organizators: Latvijas koncerti VSIA