Matiass Gerne, baritons & Vikingurs Olafsons, klavieres

Se. 17. Jūlijs 2021 19:00

Lielā zāle

Matiass Gerne ir uzstājies uz pasaules galveno operteātru skatuvēm, tostarp  Ņujorkas Metropoles operā, Karaliskajā Koventgārdena operā, Madrides Karaliskajā teātrī, Parīzes Nacionālajā operā, Bavārijas Valsts operā Minhenē un Vīnes Valsts operā. Viņa rūpīgi izvēlētajā repertuārā ietilpst Vāgnera baritonu partijas – Volframs fon Ešenbahs Tanheizerā, Amfortass Parsifālā, karalis Marks Tristanā un Izoldē, Votāns Gredzena cikla operās, kā arī Orests Manfrēda Trojāna operā Orests un Johanāns Riharda Štrausa Salomē, titullomas Bēlas Bartoka operā Hercoga Zilbārža pils un Albana Berga operā Voceks.

Neaizmirstamu iespaidu ir atstājuši trīs Vikingura Olafsona izdotie albumi, kurus viņš ieskaņoja Deutsche Grammophon, būdams šīs ierakstu kompānijas ekskluzīvais mākslinieks – Filipa Glasa klaviermūzika (2017), Johans Sebastians Bahs (2018) un Debisī. Ramo (2020). Albums Johans  Sebastians Bahs, kurā ieļautas gan Baha paša kompozīcijas, gan transkripcijas (toskait Olafsona radītās),  tika slavēts par  oriģinālo pieeju, saņēma daudzas gada labākā albuma nominācijas, un žurnāls Gramophone to nodēvēja par vienu no visu laiku  labākajiem Baha mūzikas ierakstiem. 2019. gadā albums ieguva gan Opus Klassik balvu pianistu soloalbumu kategorijā, gan BBC Music Magazine balvu kā Gada albums.  Līdzīgi panākumi bija arī viņa iepriekšējam albumam Filipa Glasa klaviermūzika, kad New York Times Olafsonu nodēvēja par “islandiešu Glenu Guldu”. 2019.gadā par Gada mākslinieku viņu atzina gan britu Gramophone, gan austrāliešu Limelight žurnāls.

Pogrammā:

Franča Šūberta, Roberta Šūmaņa un Johannesa Brāmsa mūzika

Pasākuma organizators: RJMF Events SIA

Pasākuma organizators ir atbildīgs par visu sniegto ziņu patiesumu,  kas tiek izvietota  SIA "Dzintaru koncertzāle" mājas lapā. SIA "Dzintaru koncertzāle" neuzņemas atbildību šajā sakarā.