Karaliskais Concertgebouw orķestris & Daniels Hārdings, Renē Fleminga soprāns

Se. 28. Augusts 2021 19:00

Lielā zāle

Orķestra Concertgebouw mājvieta ir Amsterdamā, un tas ir viens no pašiem labākajiem orķestriem visā pasaulē. No reizes reizē kritiķi cildina tā unikālo skaņu. Stīgu grupas skanējumu mēdz dēvēt par “samtainu”, metāla pūšaminstrumentu – par “zelta skaņu”, koka pūšaminstrumentu tembrus – par izteikti individualizētiem, un arī sitaminstrumentu grupa ir iemantojusi starptautisku atzinību.

Daniels Hārdings ir Zviedrijas Radio simfoniskā orķestra muzikālais un mākslinieciskais vadītājs. No 2016. līdz 2019. gadam viņš bija Parīzes orķestra muzikālais vadītājs, bet Londonas simfoniskā orķestra galvenais viesdiriģents - no 2007. līdz 2017. gadam. Mālera kamerorķestris viņam ir piešķīris Mūža goda virsdiriģenta titulu. 2018. gadā Daniels Hārdings kļuva par Anima Mundi festivāla māksliniecisko vadītāju.

Renē Fleminga ir viena no mūsu laiku izcilākajām dziedonēm. 2013. gadā prezidents Baraks Obama viņu apbalvoja ar Amerikas augstāko atzinības apliecinājumu māksliniekiem - Nacionālo Mākslas medaļu. 2014. gadā viņas balss izskanēja milzu auditorijas priekšā, kad viņa – pati pirmā klasiskās mūzikas pārstāve - dziedāja Amerikas himnu futbola Superkausa atklāšanas ceremonijā. 2013. gadā viņa ieguva ceturto Grammy balvu kategorijā Labākais klasiskais solo vokāls. Renē Fleminga ir dziedājusi tik īpašos pasākumos kā Nobela Miera balvas ceremonija un Karalienes Elizabetes II Dimanta jubilejas koncerts Bekingemas pilī. 2008. gadā viņa kļuva par pirmo sievieti Ņujorkas Metropoles operas 125 gadus ilgajā vēsturē, kuras solo ievadīja sezonas atklāšanas koncertu.

Koncerta programma:

Klods DEBISĪ Prelūdija “Fauna diendusa”, L. 86

Olivjē MESIĀNS “Dzejoļi Mi”

Igors STRAVINSKIS “Agons”

Klods DEBISĪ “Jūra”

Pasākuma organizators: RJMF Events SIA

Pasākuma organizators ir atbildīgs par visu sniegto ziņu patiesumu,  kas tiek izvietota  SIA "Dzintaru koncertzāle" mājas lapā. SIA "Dzintaru koncertzāle" neuzņemas atbildību šajā sakarā.