Dzimuši Latvijā. Latviešu džeza melodijas. Skaties koncertu ReTV kanālā!

Se. 20. Februāris 2021 22:00

PIEDALĀS:

Beāte Zviedre, soprāns;

Jānis Rubiks, kontrabass;

Jānis Bērziņš, ģitāra;

Rūdolfs Dankfelds, bungas;

Artjoms Sarvi, klavieres

PROGRAMMĀ:

Jāņa Rubika oriģinālmūzika

20. februārī plkst. 22.00 televīzijas kanālā “ReTV” būs skatāms koncerts no Dzintaru koncertzāles “Dzimuši Latvijā. Latviešu džeza melodijas.” Ņemot vērā publisko pasākumu ierobežojumus, koncerti Dzintaru koncertzālē joprojām ir skatāmi attālināti – televīzijas kanālā “ReTV”.

“Jauno džeza profesionāļu atgriešanos pie saknēm” – tā dēvē šo koncertprogrammu mūziķi – Beāte Zviedre (soprāns), Jānis Rubiks (kontrabass), Jānis Bērziņš (ģitāra), Rūdolfs Dankfelds (bungas), Artjoms Sarvi (klavieres) – uzkrājuši pieredzi plašā un daudzveidīgā ārzemju mūzikas laukā un tagad vēlas veldzēties latviskajā. Vienlaikus šī programma ir atgādinājums par to, cik gan dažādi mēdz būt latvieši un latviskais.

Radošā komanda latvietības kodu meklējusi dzejā – gan klasiķu darbos, gan mūsdienu autoru vārsmās. Līdzās Aspazijas un Imanta Ziedoņa dzejoļiem piedzimšanu mūzikā piedzīvo Madaras Gruntmanes, Ivetas Šimkus un Ilmāra Šlāpina vārdi un citu jauno autoru teksti.

Mūzikā šos tik atšķirīgos un daudzveidīgos tekstus iedzīvinājis Jānis Rubiks, kura radošajā rokrakstā saplūst tādi elementi kā Eiropas džeza skanējums, ziemeļnieciska atturība, enerģētiska saspēle un brīva improvizācija.

Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle SIA