Festivāls ARTISSIMO. JANOSKA ENSEMBLE (klavieru kvartets, Austrija) ATCELTS

Sv. 15. Augusts 2021 19:00

Lielā zāle

JANOSKA ENSEMBLE ir neskaitāmu balvu ieguvējs starptautiskos konkursos. Šī lieliskā četrinieka interesantās programmas un aizraujošais sniegums saista dažāda vecuma un gaumes mūzikas mīļotājus.
Kvartets ir spēlējis pasaules labākajās koncertzālēs – tādās kā Ņujorkas Carnegie Hall, Tokijas Suntory Hall, Londonas Royal Albert Hall, Berlīnes filharmonija, Sidnejas opera un Vīnes Musikverein. Kopā ar JANOSKA ENSEMBLE ir uzstājušies tādi korifeji kā Bobijs Makferins, B.B. Kings, Pako de Lusija. Angelika Kirhšlāgere, Felisitija Lota un pat… Končita Vursta.
Kvartetā JANOSKA ENSEMBLE spēlē trīs brāļi – Ondrejs, Františeks un Romans, kā arī viņu brālēns Jūliuss. Viņi visi ir dzimuši Bratislavā, šobrīd dzīvo Vīnē un ar mūziku nodarbojas kopš bērnības, jo ir uzauguši mūziķu ģimenē. Ondrejs un Romans par savu instrumentu ir izvēlējušies vijoli, Františeks – klavieres un Jūliuss – kontrabasu (viņiem ir bijuši ļoti labi skolotāji: Boriss Kušnirs, Pāvels Verņikovs, Pēters Čermans un Aloizs Pošs). Visi četri ir izcili solisti, bet, spēlējot ansamblī, viņu kopīgais talants četrkāršojas.
Viņus vieno gan radniecīgas saites, gan, galvenokārt, mērķa redzējums. Būdami virtuozi un improvizācijas meistari, viņi spēj paplašināt sava daudzveidīgā repertuāra robežas no populāras klasikas līdz pašu komponētiem skaņdarbiem un izgudrot vienreizējus aranžējumus dažādos žanros, ieskaitot džezu, tango un popmūziku. Viņu stils ir tik savdabīgs, ka jau ir nodēvēts par „ Janoska stilu”.
Ansamblis ir piedalījies tādos projektos kā Projekt Hollywood in Vienna ar Lalo Šifrina un Deivida un Rendija Ņūmenu mūziku, kā arī projektā Rojo Tango ar Ervina Šrota piedalīšanos Zalcburgas festivālā un Vīnes operā.
Reizi gadā ansamblis kopā ar Ford kompāniju organizē labdarības koncertu TV maratonam Licht ins Dunkel, kas notiek Ešterhāzi pils Haidna zālē Eizenštatē un kurā piedalās pasaulslavenas zvaigznes.
JANOSKA ENSEMBLE dalībnieki ir jauni, talantīgi un dzīvespriecīgi, viņi saprot, ka mūzika ir tieša saikne starp cilvēkiem un spēj darīt brīnumus.

Visiem apmeklētājiem pie ieejas jāuzrāda personas apliecinošais dokuments, derīgs digitālais Covid-19 sertifikāts par veikto vakcināciju, par izslimošanas faktu vai negatīvu Covid-19 testu.

Pasākuma organizators: SIA Artissimo

Pasākuma organizators ir atbildīgs par visu sniegto ziņu patiesumu,  kas tiek izvietota  SIA "Dzintaru koncertzāle" mājas lapā. SIA "Dzintaru koncertzāle" neuzņemas atbildību šajā sakarā.